Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polacy poznali rywali w barażach do mistrzostw świata

Fot. P. Nowak/PAP

Reprezentacja Rosji będzie rywalem Polski w barażach do mistrzostw świata w Katarze. Polska, ze względu na ostatni remis z Węgrami, nie była drużyną rozstawioną w losowaniu.

Historia konfrontacji z Rosją obejmuje 19 meczów, a ich bilans jest niekorzystny dla Polski – cztery zwycięstwa, sześć remisów i dziewięć porażek.

Reprezentacja Paulo Sousy była bardzo bliska rozstawienia, wystarczył jej remis w ostatniej kolejce u siebie z pozbawionymi już szans Węgrami. Biało-czerwoni, m.in. bez odpoczywającego Roberta Lewandowskiego i oszczędzanego z uwagi na zagrożenie kartkami Kamila Glika, przegrali jednak 1:2.

Ta porażka oraz niekorzystne dla Polaków wyniki w innych grupach sprawiły, że kadra Sousy nie była rozstawiona. To również oznacza, iż mecz pierwszej rundy barażowej (czyli półfinał) zagra na wyjeździe.

Baraże o awans do wielkich turniejów po raz pierwszy przeprowadzono przed mistrzostwami świata 1986 w Meksyku. Mistrzem barażowej rywalizacji w Europie jest Chorwacja (pięć prób i pięć razy wywalczony awans), ale tym razem aktualni wicemistrzowie świata mają już zapewnione przepustki na mundial. W swojej grupie eliminacyjnej zajęli pierwsze miejsce, wyprzedzając w ostatniej kolejce Rosję. Reprezentacja Polski dopiero zadebiutuje w barażach.

Turniej w Katarze rozpocznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia.

Redakcja: Ł. Sadlak

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Polska, Mistrzostwa Świata, Katar
Próby rozwiązania konfliktu migracyjnego i rosnąca liczba nowych zakażeń. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Polsko-brytyjska współpraca na granicy z Białorusią, próby rozwiązania konfliktu migracyjnego oraz koronawirus w regionie - to tematy audycji publicystycznej My, Wy, Oni. Gośćmi Marka Lewińskiego byli:...

Zamknij
RadioOlsztynTV