Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pogoda w regionie: cieplej, ale wciąż możliwe będą burze


W tym tygodniu na Warmii i Mazurach turyści i mieszkańcy mogą liczyć na pogodne, słoneczne dni z temperaturami w dzień od 25 do 27 stopni. W czwartek będzie nawet upalnie – do 31, ale możliwe są też burze i opady deszczu.

Jak powiedziała Anna Woźniak, dyżurny synoptyk z Centralnego Biura Prognoz w Warszawie, we wtorek przydadzą się parasole, bo na Warmii i Mazurach może przelotnie padać deszcz. Ale będzie stosunkowo ciepło, temperatury w dzień wyniosą od 25 do 27 stopni. Będzie wiał słaby wiatr z zachodu.

Noc wtorku na środę będzie przyjemnie chłodna, ale nie za zimna. Temperatura wyniesie ok. 14 stopni. Wypogodzi się, choć nad ranem mogą się tworzyć mgły, ograniczające widzialność do 300-500 metrów. W środę będzie bardzo pogodnie, dosyć ciepło – od 25 do 27 stopni. Wiatr będzie słaby z kierunków północnych.

W kolejnych dniach czeka mieszkańców i turystów przyjeżdżających na Warmię i Mazury przejściowe ocieplenie z dosyć dynamiczną pogodą. W czwartek możliwy jest wzrost temperatury do 31 stopni, ale jednocześnie będzie się przemieszczał od zachodu front, który przyniesie przelotne opady deszczu i burze.

Trudno powiedzieć obecnie, czy to będą gwałtowne burze. W każdym razie temperatura w trakcie opadów i za frontem nieco się obniży

– wyjaśniła Anna Woźniak.

W piątek będą to wartości od 21 do 26 stopni. W sobotę nadal od 25 do 27 stopni. Możliwe są słabe, przelotne opady deszczu, a w niedzielę i poniedziałek będzie dość pogodnie z temperaturą od 23 do 25 stopni. Noce mogą być chłodniejsze – z temperaturą ok. 11-12 stopni.

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda
Synoptyk IMGW: wracają wysokie temperatury

W poniedziałek od zachodu do Polski zacznie napływać ciepłe powietrze i na Dolnym Śląsku termometry wskażą już do 28 stopni Celsjusza - powiedziała Ilona Bazyluk, synoptyk...

Zamknij
RadioOlsztynTV