Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pogoda sprzyja żeglowaniu po Wielkich Jeziorach. Nad bezpieczeństwem turystów czuwa MOPR

Na Wielkich Jeziorach Mazurskich mnóstwo jednostek pływających.

Jak informuje dyżurny Karol Dylewski, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przeprowadziło dziś kilka akcji ratowniczych.

Dostaliśmy zgłoszenie o wywróconym kajaku na wysokości kładki przy porcie w Giżycku. W 3 minuty od zgłoszenia ratownicy byli na miejscu. Podjęli jedną osobę, która nie dawała sobie rady. Kajak został odholowany. Były też dwie interwencje  karetek wodnych. Początkowo chłopak stracił przytomność, potem sam ją odzyskał.  Miał problemy z oddychaniem i stwierdzono, że wymaga dalszej hospitalizacji. Został zabrany na pokład i odtransportowany do portu w Giżycku, gdzie został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.

Jak dodaje Karol Dylewski z roku na rok z satysfakcją ratownicy wodni obserwują na jeziorach coraz mniej nietrzeźwych żeglarzy.

Cieszy nas to, że jest to coraz rzadsze na Mazurach. Żeglarze pilnują się, policja jest bardzo aktywna. Kontrolują jednostki pływające od Węgorzewa po Pisz. Dzięki temu mamy trochę mniej pracy.

Na Wielkich Jeziorach Mazurskich wiatr wiał z siłą 4 stopni w skali Beauforta, a woda miała temperaturę 18 stopni.

Fot. Ł. Węglewski

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jezioro, żeglarze, Wielkie Jeziora
Poznaliśmy opinię biegłego ws. śmierci rosyjskiej piłkarki ręcznej

Jest wstępna opinia biegłego w sprawie śmierci 21-letniej Rosjanki w jeziorze Szeląg Mały w Starych Jabłonkach. Kobieta zmarła na skutek utonięcia. Do tragedii doszło w nocy...

Zamknij
RadioOlsztynTV