Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pogoda na jeziorach w kratkę, więc ratownicy zachęcają do szkoleń

Sezon wakacyjny w pełni. Ale jak mówią ratownicy wodni – dziś pogoda może lokalnie dość dynamicznie się zmieniać. Ważne jest także, aby załoga na łodzi była odpowiednio przeszkolona.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł dziś o przelotnych opadach deszczu oraz burzach. Mniej wytrawni żeglarze powinni uważnie obserwować niebo, a czas w porcie powinni wykorzystać na zapoznanie się ze sprzętem będącym na wyposażeniu łodzi.

Gdy pojawi się ciemna chmura burzowa to należy nałożyć kamizelki. Trzeba pamiętać, aby mieć pod ręką koło lub bosak i wiedzieć jak tego sprzętu użyć. Sternik powinien przeszkolić załogę, aby wszyscy wiedzieli gdzie jest kotwica i jak ją wyrzucić, aby nie dryfować i nie osiąść na mieliźnie

– mówił dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku Mariusz Raubo.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że w przypadku niebezpiecznych sytuacji na wodzie należy dzwonić pod numery alarmowe: 601 100 100 lub 984.

Autor: I. Malewska
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ratownictwo
To nie była symulacja. Uczestnicy mistrzostw uratowali życie mężczyźnie

Uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw w Ratownictwie rozgrywanych w Barczewie, uratowali życie mężczyźnie i nie był to symulowany, ale prawdziwy wypadek. Przechodzący przy barczewskim Stawie Młyńskim mężczyzna potknął...

Zamknij
RadioOlsztynTV