DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro

Podział punktów w piłkarskich derbach województwa

Tym spotkaniem emocjonowali się kibice z całego województwa. Derby regionu w piłkarskiej II lidze pomiędzy Olimpią Elbląg a Stomilem Olsztyn zakończyły się… remisem 1:1.

W Elblągu spotkały się drużyny, które walczą o utrzymanie w lidze. Stomil Olsztyn z 29 punktami zajmuje 17. miejsce w tabeli. Elbląska Olimpia uzbierała ich 34 i znajduje się tuż nad strefą spadkową. Każdy punkt zatem był na wagę złota.

Początek spotkania to wzajemne badanie się zespołów. Dopiero w 24. minucie piłkarze Olimpii byli blisko wyjścia na prowadzenie po groźnym strzale Adama Żaka, ale skutecznie obronił Miłosz Garstkiewicz. Stomilanie mocno odpowiedzieli dopiero w 40. minucie, kiedy po rzucie rożnym piłka szła w światło bramki. Interwencja bramkarza gospodarzy pokrzyżowała plany na zdobycie gola. Do końca tej połowy żadna z drużyn nie wyszła na prowadzenie.

Zmieniło się to już na początku drugiej części spotkania, kiedy po indywidualnej akcji do bramki Olimpii trafił Bartosz Florek (46. minuta). W 57. minucie goście mieli okazję podwyższyć wynik, ale Andrzej Witan wybronił strzał Stomilu.

W 87. minucie piłkarzom z Elbląga udało się w końcu trafić do bramki biało-niebieskich. Zdobywcą gola został Mariusz Gabrych.

W tabeli piłkarskiej II ligi Olimpia Elbląg jest 13. i ma 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. Stomil Olsztyn zajmuje przedostatnie, 17. miejsce, ze stratą do bezpiecznej, 14. lokaty 3 „oczek”.

Olimpia Elbląg – Stomil Olsztyn 1:1