DZIŚ: 18 °C pogoda dziś

Podział punktów w Elblągu

Olimpia Elbląg – Stal Stalowa Wola. Fot. T. Owczarek

Olimpia Elbląg podtrzymała serię pięciu meczów bez porażki. Podopieczni trenera Przemysława Gomułki bezbramkowo zremisowali na własnym boisku ze Stalą Stalowa Wola.

W poprzedniej kolejce elblążanie zdołali przywieźć punkt z Łodzi, gdzie zremisowali z tamtejszym ŁKS-em 1:1. Z kolei goście ze Stalowej Woli wygrali przed własną publicznością 1:0 z Polonią Bytom. Mimo to, klub z Podkarpacia wciąż znajduje się w strefie spadkowej eWinner II ligi.

Pierwsza połowa sobotniego meczu nie przyniosła rozstrzygnięcia. Mimo kilku dogodnych okazji, żadnej z drużyn nie udało się znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Po przerwie trener gospodarzy dokonał sporych roszad w składzie. W miejsce M. Formulaka, K. Bartosa i K. Jóźwickiego na boisku pojawili się O. Yatsenko, B. Mruk oraz A. Żak. Olimpia przeważała, jednak to nie wystarczyło, aby zdobyć zwycięską bramkę.

Ireneusz Pietrzykowski, trener Stali Stalowa Wola na pomeczowej konferencji stwierdził, że to był pojedynek dwóch zaawansowanych taktycznie drużyn.

Momentami był to mecz szachowy. Jedni i drudzy stworzyli sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Po naszej stronie najbardziej żal sytuacji Klisiewicza z pierwszej połowy meczu. Wiedząc, do kogo przyjeżdżamy bezwzględnie szanujemy zdobyty punkt.

Przemysław Gomułka, trener Olimpii Elbląg zauważył, że drużyny bardzo dobrze pracowały w poszczególnych strukturach.

Mieliśmy może trochę więcej posiadania piłki, ale niebezpieczne ataki były bardziej po stronie Stalowej Woli. My mieliśmy jedną idealną sytuację, której nie wykorzystaliśmy. Cieszę się, że zagraliśmy na zero z tyłu. Wiem, też, że ten punkt może się przydać w przyszłości.

Mimo remisu, elblążanie są niepokonaną drużyną w lidze od pięciu kolejek. Zdobycie jednego punktu pozwoliło awansować Olimpii na 3. miejsce w tabeli. Jednak w niedzielę swoje mecze zagrają Zagłębie II Lubin i Radunia Stężyca, którzy tracą do elblążan 1 punkt.

W poniedziałek inny drugoligowiec z naszego regionu – Stomil Olsztyn na wyjeździe zagra z Polonią Bytom.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: Ł. Sadlak/T.Owczarek
Redakcja: K. Piasecka

Więcej w Olimpia Elbląg
Wyjazdowe zwycięstwo Olimpii Elbląg

Drugoligowa Olimpia Elbląg wygrała 2:1 na wyjedzie ze Skrą Częstochowa. W 8. minucie samobójcze trafienie zaliczył Łukasz Sarnowski. Natomiast gospodarze grali w osłabieniu od 57. minuty...