Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podszywał się za prawnika i wyłudzał dane. Olsztynianin usłyszał prawie sto zarzutów

Ogrodnik, który podawał się za prawnika, wyłudzał dane i przywłaszczał sobie markowe telefony. 91 zarzutów usłyszał mieszkaniec Olsztyna, który zawierał umowy telekomunikacyjne na cudze dane osobowe. Akt oskarżenia trafił do sądu.

Według ustaleń śledczych 49-latek przekonywał swoich potencjalnych klientów, że jest radcą prawnym i zapewniał, że może im pomóc w sprawach osobistych i biznesowych. Podpisywał z nimi umowy i odbierał pełnomocnictwa. Kiedy już zdobył dane, podszywał się pod nich przez Internet i telefon i zawierał umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Operatorzy sieci komórkowych oferowali do umów markowe modele telefonów i to one były celem mężczyzny.

Zgodnie z treścią aktu oskarżenia mężczyzna podszył się pod 9 osób, a na podstawie zawartych na ich dane umów, odebrał i przywłaszczył sobie 82 telefony komórkowe o łącznej wartości niemal 300 tys. zł. 30 z tych urządzeń od razu sprzedał w olsztyńskich lombardach. Poza umowami telekomunikacyjnymi podejrzany zaciągał na dane swoich klientów pożyczki w instytucjach parabankowych i oszukiwał ich bezpośrednio np. przyjmując zapłatę za swoje usługi doradcze, których nie wykonywał

– powiedział mł. asp. Jacek Wilczewski z olsztyńskiej policji.

Podejrzany odpowie jako recydywista, bo miał już na koncie podobne występki. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. W przypadku recydywy może to być do 12 lat pozbawienia wolności.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w oszustwo, akt oskarżenia, śledczy, Telefony
Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła seniorka, która chciała pomóc córce

60 tysięcy złotych straciła 80-letnia mieszkanka Olecka oszukana metodą "na wypadek". Kobieta uwierzyła, że pomaga córce, która rzekomo potrzebowała pieniędzy na kaucję. Według ustaleń policji do...

Zamknij
RadioOlsztynTV