DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Podsumowanie występu lekkoatletów z regionu w mistrzostwach Europy

Aleksandra Lisowska wygrywa maraton podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Fot. PAP/Adam Warżawa

O wiele gorzej niż kajakarzom poszło lekkoatletom z regionu na mistrzostwach Europy w Monachium.

Najjaśniejszą gwiazdą była Aleksandra Lisowska z AZS UWM Olsztyn, która zdobyła indywidualnie złoty medal w maratonie. Polki sięgnęły również po brąz w rywalizacji drużynowej.

– Czułam, że sukces jest w zasięgu ręki – przyznała pochodząca z Braniewa Aleksandra Lisowska.

00:00 / 00:00

Konrad Bukowiecki z AZS UWM Olsztyn zajął szóste miejsce w konkursie pchnięcia kulą. Mówił, że to nie wynik na miarę jego możliwości.

Karol Zalewski z AZS UWM Olsztyn zajął szóste miejsce w finale biegu na 400 m indywidualnie, a w sztafecie 4×400 nie awansował do finału. Zalewski z Szymonem Dziubą, Tymoteuszem Zimnym i Mateuszem Rzeźniczakiem zajęli piąte miejsce w pierwszym biegu półfinałowym.

Kacper Lewalski z AZS UWM Olsztyn natomiast odpadł w eliminacjach w biegu na 800 m w Monachium. Zajął siódme miejsce w drugim biegu eliminacyjnym. Jak przyznaje – po prostu potrzebuje odpoczynku.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Mistrzostwa Europy
Świetne występy kajakarzy na mistrzostwach Europy

Kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto zdobyły w Monachium złoty medal mistrzostw Europy w olimpijskiej konkurencji K4 500 m. Polki...