DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro

Świetne występy kajakarzy na mistrzostwach Europy

Kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto zdobyły w Monachium złoty medal mistrzostw Europy w olimpijskiej konkurencji K4 500 m. Polki wygrały z blisko 2,5-sekundową przewagą nad Dunkami. Brąz wywalczyły Węgierki.

Mrągowianka Anna Puławska, dwukrotna medalistka igrzysk w Tokio, w Monachium sięgnęła po trzecie złoto. W sobotę triumfowała z Nają w dwójce na 500 m, a w niedzielę wygrała finał jedynek na tym samym dystansie.

– Udało się przygotować fantastyczną formę – przyznaje mrągowianka.

00:00 / 00:00

To niejedyne medale dla kajakarzy z Warmii i Mazur. Julia Walczak z OKSW Olsztyn oraz Sylwia Szczerbińska zdobyły brązowy medal w konkurencji C2 na 500 metrów. Polki przegrały tylko z Ukrainkami, które sięgnęły po złoto i drugimi Węgierkami. Julia Walczak cieszy się, że wraz z koleżanką zdołała zrealizować założenia taktyczne na ten wyścig.

Również w niedzielę polskie kajakarki Katarzyna Kołodziejczyk i Dominika Putto zdobyły srebrny medal w wyścigu dwójek na rozgrywanych w Monachium mistrzostwach Europy. Zwyciężyła osada z Węgier, a podium uzupełniły Niemki.

Wcześniej kanadyjkarze Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński zostali mistrzami Europy w rywalizacji dwójek na 200 m, a Justyna Iskarzycka zdobyła srebro w rywalizacji kajakarek na 1000 m.

Bartosz Grabowski także z OKSW Olsztyn, płynący wraz z Jakubem Stepunem, zdobyli srebrny medal w konkurencji K2 na 200 metrów. Polacy przegrali tylko z Włochami o… 11 tysięcznych sekundy. Zawodnik Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych przyznaje, że znakomicie pływa mu się w jednej osadzie z dotychczasowym rywalem.

Pochodzący z Węgorzewa Tomasz Barniak oraz Wiktor Głazunow zdobyli srebrny medal w olimpijskiej konkurencji C2 na 500 metrów. Polacy przegrali z Hiszpanami o niespełna 0,7 sekundy. Trzecie miejsce zajęli Niemcy.

Kajakarz Rafał Rolski wywalczył w Monachium brązowy medal mistrzostw Europy w nieolimpijskiej konkurencji K1 5000 m. Wygrał Portugalczyk Fernando Pimenta, a drugi był Hiszpan Walter Bouzan.

Medal Rolskiego to 13. medal wywalczony przez biało-czerwonych w mistrzostwach Starego Kontynentu. Dodatkowo dwa krążki zdobyli parakajakarze. Polacy zdobyli cztery złote medale.

Redakcja: M. Rutynowski za P. Świniarski/PAP

Więcej w kajakarstwo, Mistrzostwa Europy
Medal Polek w sztafecie 4×400 metrów!

Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic zdobyły srebrny medal w sztafecie 4x400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Złoto dla Holandii, a...