DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro

Podsumowanie Letnich Mistrzostw Polski w pływaniu

W Olsztynie zakończyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu 17 i 18-latków. Gospodarze długo nie odnosili sukcesów, aż do ostatnich wyścigów.

Wprawdzie było im daleko do Marii Czubak z IKS-u Konstancin, która zdobyła 3 złote medale, czy do Erika Majora z Tarnowskich Gór, który pobił Rekord Polski na 200 metrów stylem zmiennym, ale nie mają się czego wstydzić. W sobotę zawodnik Kormorana Piotr Woźniak został wicemistrzem Europy Juniorów na Wodach otwartych na dystansie 10 kilometrów.

Niekwestionowaną gwiazdą mistrzostw w Olsztynie była Maria Czubak. Zawodniczka IKS Konstancin zdobyła 3 złote medale: na 200, 400 i 1500 metrów stylem dowolnym. Błysnął również Erik Major. Zawodnik MKS-u Tarnowskie Góry pobił Rekord Polski na 200 metrów stylem zmiennym.

Niestety, gospodarze, czyli olsztyński Kormoran i Swimland nie odgrywali znaczącej roli w finałach, których z ich udziałem było jak na lekarstwo. Aż do niedzielnego wieczora, kiedy to brąz na 1500 metrów stylem dowolnym wywalczył Franciszek Sokołowski z Kormorana.

Były też dwa występy, które napawają nadzieją na przyszłość. Magdalena Lis z Kormorana zajęła 7. miejsce w finale na 50 metrów stylem dowolnym, a Michał Rżyski ze Swimlandu był 6. na tym samym dystansie klasykiem.

W sumie w Olsztynie przez 4 dni wystartowali zawodnicy z 85 klubów, w tym zaledwie z dwóch z Warmii i Mazur.

Posłuchaj relacji

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w sport, pływanie, Kormoran
Agata Barwińska o przygotowaniach do rywalizacji olimpijskiej: przede mną ostatnie szlify

Już za 2 tygodnie polscy żeglarze rozpoczną rywalizację w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Wśród nich zawodniczka MOS-u Iława Agata Barwińska. Zawodniczka z Warmii i Mazur wystartuje...