Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podrabiał dokumenty i wyłudzał recepty na środki psychotropowe

43-latek stanie przed sądem w Olsztynie za wyłudzanie recept na środki psychotropowe. Robił to przez 2 lata wykorzystując zdobyte dane innych osób. Podrabiał też dokumentację medyczną.

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak jedna z pokrzywdzonych osób zauważyła, że ktoś posługując się jej danymi zamówił i zrealizował receptę.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe ustalili, że przestępczy proceder trwał od maja 2020 roku do sierpnia 2022 roku. Polegał na wyłudzeniu recept.

Policjanci analizując materiał dowodowy ustalili, że w tej sprawie jest więcej pokrzywdzonych i wpadli na trop mężczyzny mogącego mieć związek ze sprawą. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Olsztyna.

Prowadzący firmę mężczyzna zdobywał dane osób, z którymi współpracował lub chciał zatrudnić. Następnie podszywając się pod inne osoby, umawiał zdalne wizyty lekarskie i przedstawiał podrobioną dokumentację. W ten sposób wyłudził 150 recept na lekarstwa należące do grupy silnych środków psychotropowych.

– poinformował młodszy aspirant Andrzej Jurkun z zespołu prasowego olsztyńskiej policji.

Pokrzywdzonych zostało 29 osób z Polski i z zagranicy. 43-latek usłyszał łącznie 30 zarzutów dotyczących podrabiania dokumentów, poświadczenia nieprawdy czy naruszania ochrony danych osobowych. Grozi mu do 5 lat więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął już do olsztyńskiego sądu.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w sąd, lekarz, oszustwo, firma, psychotropy, leki, tabletki, akt oskarżenia, lekarstwa, dane osobowe, recepta, recepty, podrobione dokumenty
Oszukiwali na miliony. Policja zatrzymała podejrzanych o pranie brudnych pieniędzy

Olsztyńscy policjanci zatrzymali podejrzanych o uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się praniem brudnych pieniędzy pochodzących m.in. z oszustw metodą "na policjanta” oraz międzynarodowych oszustw popełnianych...

Zamknij
RadioOlsztynTV