Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podrabiał dokumenty i wyłudzał kredyty

Mieszkaniec Węgorzewa wyłudził kredyty na 22 tysiące złotych. Pomagało mu w tym kilka osób, które posługiwały się fałszywymi dokumentami.

Do sądu trafił akt oskarżenia. Policjanci pracowali nad tą sprawą od kilku miesięcy. Głównym podejrzanym jest 29-latek, który prowadził w Węgorzewie firmę zajmującą się usługami ogólnobudowlanymi.

W lutym zeszłego roku zaciągnął pierwszy kredyt w firmie zajmującej się pośrednictwem finansowym. Już wtedy nie miał zamiaru go spłacać. Ponieważ okazało się to proste, zaciągnął kolejny kredyt na wyższą kwotę.

Wkrótce wpadł na pomysł, że może na tym zarabiać. Mężczyzna znajdował wśród znajomych osoby w trudnej sytuacji finansowej. Wystawiał im fikcyjne zaświadczenie o zatrudnieniu w swojej firmie i osobiście przewoził ich do Giżycka, gdzie w punkcie pośrednictwa finansowego instruował jak założyć konto, na które wpływał kredyt. Swoją usługę wyceniał na połowę zaciągniętego zobowiązania.

Udało mu się namówić na to 5 osób. Wszyscy odpowiedzą za oszustwo, a 29-latek również za fałszowanie dokumentów. Grozi im do 8 lat więzienia.

 

 

(kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Węgorzewo, bank, oszust, kredyt, wyłudzenie
Tomasz Pitura: coraz więcej frankowiczów kieruje sprawy do sądów

Banki, wyliczając swoje straty po ewentualnym wprowadzeniu w życie zaproponowanej przez prezydenta ustawy, która miałaby pomoc osobom zadłużonym w obcych walutach podały niewiarygodne dane - przekonywał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV