Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podpisanie umowy na przekop Mierzei Wiślanej i pensja minimalna. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Debata w Radiu Olsztyn

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w audycji byli:

dr Marcin Kazimierczuk – Prawo i Sprawiedliwość,

Marek Chrapan – Konfederacja.

Temat 1.
Dziś podpisano umowę na przekop Mierzei Wiślanej. Wykonawca ma 36 miesięcy na realizację zadania, jednak zobowiązał się do wcześniejszego zakończenia prac. Można się spodziewać, że w 2022 roku pierwsze jednostki przepłyną nową drogą wodną. Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma mieć około kilometra długości i 5 metrów głębokości. Umożliwi wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 metrów, długości 100 metrów i szerokości 20 metrów. Kanał łączący Zalew Wiślany z Morzem Bałtyckim otwiera szlak transportowy do portu w Elblągu oraz umożliwia żeglugę z pominięciem kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej.

Temat 2.
Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało znaczne podniesienie płacy minimalnej. W przyszłym roku ma wynieść 2600 złotych, a w kolejnych latach byłaby sukcesywnie powiększana. Martwią się przedsiębiorcy, którzy będą musieli płacić duże kwoty. Pensja minimalna do końca 2020 wyniesie 3 tys. złotych brutto, z kolei do końca 2023 minimalna płaca krajowa miałaby wynosić 4 tys. zł brutto.

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przekop, Mierzeja Wiślana, płaca minimalna, Dr Marcin Kazimierczuk
Leonard Krasulski o podpisaniu umowy na przekop Mierzei Wiślanej: To nowa era w historii Elbląga

 W Porannych pytaniach poseł Leonard Krasulski komentuje podpisanie umowy na budowę kanały na Mierzei Wiślanej. - Ten dzień przejdzie do historii - powiedział  elbląski poseł PiS...

Zamknij
RadioOlsztynTV