Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podczas libacji zaatakowała nożem partnera. Sąd podjął decyzję w sprawie Agnieszki P.

Budynek sądu okręgowego w Olsztynie. Fot. Przemysław Getka

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał na 8 lat więzienia Agnieszkę P., która zraniła nożem w klatkę piersiową partnera. Sąd nie znalazł podstaw do nadzwyczajnego złagodzenia kary kobiecie.

Agnieszka P. w dniu przestępstwa miała 29 lat. Mieszkała z partnerem Michałem K. we wsi Smolanka w gminie Sępopol. Para nadużywała alkoholu i w trakcie jednej z libacji kobieta zadała partnerowi cios nożem w klatkę piersiową.

Ostrze miało ponad 30 cm długości i zadało Michałowi K. szereg obrażeń realnie zagrażających jego życiu. Sąd podkreślił także, że wybuch agresji u kobiety wywołał bardzo błahy powód – kłótnia o dalszy przebieg libacji – poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Z obawy o przyszłe konsekwencje swego czynu, obawiając się przyjazdu policji, przez około 2 godziny zwlekała z wezwaniem karetki pogotowia do pokrzywdzonego, a kiedy nawet już to zrobiła, próbowała mataczyć w sprawie, przedstawiając korzystny dla siebie, przypadkowy charakter tego zdarzenia

– dodał Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Wyrok nie jest prawomocny.

 

Autor: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)/L. Tekielski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyrok, nóż, sąd okręgowy
To nie koniec olsztyńskiej seksafery sprzed lat. Prokuratura wszczęła śledztwo na wniosek byłego prezydenta miasta

Urzędniczka, która oskarżała byłego prezydenta Olsztyna o gwałt, może odpowiadać za składanie fałszywych zeznań. Prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo, ale na razie nikomu nie przedstawiono...

Zamknij
RadioOlsztynTV