Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Podawał się za siostrzeńca

Kolejna próba wyłudzenia pieniędzy przez telefonicznego oszusta. Tym razem jednak dzwonił nie rzekomy wnuczek, a siostrzeniec. Mieszkanka Olsztyna nie dała się zwieść i poinformowała policję.

Starsza kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że dwukrotnie odebrała telefon od mężczyzny podającego się za jej siostrzeńca. Na początku stycznia telefonujący powiedział, że potrzebuje pieniędzy bo miał wypadek drogowy w Niemczech.

Kobieta była skłonna w to uwierzyć bo ma rodzinę w Niemczech, ale zdziwiło ją, że mężczyzna zapytał o jej brata, który nie żyje od 30 lat. Kiedy mieszkanka Olsztyna powiedziała rzekomemu siostrzeńcowi, że pomylił numery – ten rozłączył się.

Wczoraj w tej samej sprawie ktoś zadzwonił ponownie, podając się za siostrzeńca z Niemiec i znowu rozłączył się, kiedy kobieta stwierdziła, że domyśla się próby oszustwa.

Policjanci przypominają, że jeżeli nie jesteśmy pewni z kim rozmawiamy, zawsze możemy zadzwonić do rodziny aby potwierdzić informacje. Informujmy też policję pod numerami 997 lub 112.

Przypomnijmy, Radio Olsztyn wraz z warmińsko-mazurską policją prowadzi kampanię, która przestrzega przed tzw. oszustami na wnuczka.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust
Dawna „Aneta” zatrzymana

Zanim wpadł w całej Polsce wydano za nim 30 listów gończych. Policjanci z Olsztyna zatrzymali na warszawskiej Pradze 22-letniego internetowego oszusta Karola S. Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV