Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dawna „Aneta” zatrzymana

mężczyzna poszukiwany był 30 listami gończymi

Zanim wpadł w całej Polsce wydano za nim 30 listów gończych. Policjanci z Olsztyna zatrzymali na warszawskiej Pradze 22-letniego internetowego oszusta Karola S.

Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego włamywał się na konta użytkowników popularnego portalu aukcyjnego, podszywał się pod nich i oferował rzeczy, których nigdy nie miał. W ten sposób 22-latek oszukał kilkadziesiąt osób. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego.

Karol S. jest doskonale znany kryminalnym z Warmii i Mazur. W grudniu 2009 roku był zatrzymany także za oszustwa. Wówczas 18-letni bezrobotny podawał się za „atrakcyjną Anetę”. Podszywając się pod nastolatkę, wyszukiwał na portalu mężczyzn i proponował im sprzedaż płyt z roznegliżowanymi zdjęciami. Cena płyty wahała się od 10 do 15 złotych. Kiedy Aneta swoją ofertą skusiła chętnego i otrzymała od niego pieniądze na swój rachunek, wysyłała kolejne informacje. Zawierały żądanie wpłaty kolejnych, większych sum od 100 do 150 złotych. Pieniądze miały gwarantować wpłacającemu to, że jego rodzina, najczęściej żona, nie dowie się o tym, iż szantażowany był zainteresowany nawiązaniem kontaktu z nastolatką.

18-latek najprawdopodobniej szantażował w ten sposób około 40 osób z całej Polski. W ten sposób zarobił około 8 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli komputer i pendrivy należące do Karola S. On sam jest w policyjnym areszcie. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, oszust
Kłusownicy staną przed sądem

Na 2 lata mogą trafić za kratki dwaj mieszkańcy Biskupca, którzy kłusowali w pobliskich lasach. Ich łupem padła młoda sarna, która wpadła we wnyki. Na posesji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV