Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bo zaśmiecał miasto

Kazimierz Falkiewicz, pełnomocnik Grupy Referendalnej, którą dąży do odwołania prezydenta Elbląga i Rady Miasta został uznany winnym zaśmiecania miasta.

Już drugi raz sąd uznał, że Grupa Referendalna nielegalnie używała nagłośnienia i rozwieszała plakaty związane z akcją zbierania podpisów. Kara to grzywna w wysokości 500 zł.

Sąd nie wyraził zgody na rejestrowanie dźwięku i obrazu na sali rozpraw, zakazał też robienia zdjęć, ale zezwolił mediom i widzom na obecność podczas rozprawy.

Kazimierz Falkiewicz nie poczuwa się do winy i już zapowiada odwołanie od wyroku.

To nie koniec sądowych potyczek pełnomocnika Grupy Referendalnej z wymiarem sprawiedliwości. W przyszły wtorek stanie on ponownie przed sądem w takiej samej sprawie – za używanie w miejscu publicznym nagłośnienia.

Kazimierz Falkiewicz złożył także prywatny akt oskarżenia przeciw rzeczniczce prezydenta Elbląga. Uznał, że informacja o kradzieży prądu z lokalu dzierżawionego przez Grupę Referendalną jest kłamstwem i uderza w jego dobre imię. Sąd pozew odrzucił, ale Kazimierz Falkiewicz odwołał się od tej decyzji. (stan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, referendum
Nie odpuszczają straży miejskiej

Zwolennicy likwidacji straży miejskiej w Iławie nie dają za wygraną. Do ratusza wpłynęły kolejne dwa wnioski o zorganizowanie referendum w tej sprawie. Na razie jednak wciąż...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV