Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pod pomnikami i mogiłami stanęły chryzantemy odkupione od rolników i plantatorów

Fot. D. Grzymska

Kwiaty, których nie udało się sprzedać w związku z zamknięciem cmentarzy na Wszystkich Świętych otrzymały samorządy i instytucje. Ozdobiły one pomniki oraz mogiły lokalnych patriotów i poległych bohaterów walk za ojczyznę.

Terenowy oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa postanowił uhonorować swoją pulą kwiatów dwa olsztyńskie pomniki na cmentarzu komunalnym w Olsztynie. Kwiaty pod pomnikiem Narodowych Sił Zbrojnych i Ofiarom Wołyńskim złożył wicedyrektor Marcin Kazimierczuk.

Korzystając z tej możliwości mogliśmy uhonorować miejsca pamięci tak ważne dla Polaków.

00:00 / 00:00

Producenci chryzantem z naszego województwa chętnie ubiegali się o rekompensaty – przyznaje wicedyrektor Kazimierczuk.

Około 140 osób złożyło te wnioski. Chryzantemy zostały przekazane różnym instytucjom. Szacuje się, że w naszym województwie jest 140 tysięcy kwiatów.

00:00 / 00:00

Stawka pomocy rolnikom i plantatorom, którzy ponieśli straty w związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią COVID-19 wynosi: 20 złotych za chryzantemę doniczkową i 3 złote za ciętą.

KOWR jest jedną z instytucji, które uczestniczą w przyznawaniu rekompensat. Na stronie internetowej tej instytucji znajduje się m.in. wykaz firm, które utylizują kwiaty. Faktura z odkupu oraz z utylizacji jest podstawą do wypłacenia odszkodowania.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kwiaty, chryzantemy, Marcin Kazimierczuk, KOWR
ARiMR przedstawia dane ws. zakupu chryzantem. Potwierdzenie odbioru kwiatów trzeba złożyć do 30 listopada

124 tysiące chryzantem doniczkowych i 33 tysiące ciętych zadeklarowali we wnioskach warmińsko-mazurscy rolnicy i plantatorzy. Wnioski do minionego piątku przyjmowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Stawka...

Zamknij
RadioOlsztynTV