Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pod Olsztynkiem ma powstać park rozrywki. Gmina i starostwo znalazły inwestora

Fot. Adobe Stock

Jest inwestor zainteresowany budową dużego parku rozrywki niedaleko Olsztynka. Firma Ptak SA – jak podaje Starostwo Powiatowe w Olsztynie – kupiła teren dawnego PGR Łutynówko w gminie Olsztynek.

Gmina zaczęła już prace nad planem zagospodarowania przestrzennego, który pozwoli tam zbudować park rozrywki. W sprawę zaangażowane jest też Starostwo Powiatowe w Olsztynie – to ono, po zakończeniu formalności związanych z tworzeniem planu, będzie wydawało zezwolenie na budowę.

Przedstawiciele władz regionu są zdania, że duży park rozrywki zbudowany przez polską firmę, byłby szansą dla regionu na przyciągnięcie turystów z całej Polski i to nie tylko latem.

O to nam chodzi, żebyśmy mieli ludzi, którzy będą nas odwiedzać, a jednocześnie dadzą naszemu biznesowi – gastronomii, hotelarstwu – zarobić środki finansowe. Stawiamy na turystykę letnią, sezonową, ale chcielibyśmy, aby taki park rozrywki przyciągał też turystów poza sezonem letnim

– mówi starosta olsztyński Andrzej Abako.

00:00 / 00:00

Z deklaracji inwestora wynika, że park mógłby zostać otwarty w 2024 roku.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, starostwo powiatowe, atrakcja turystyczna
Olsztyn będzie miał nowego wiceprezydenta. „To doświadczony samorządowiec”

Grzegorz Wieczorek będzie nowym wiceprezydentem Olsztyna. Zajmie miejsce zdymisjonowanego Ryszarda Kucia, któremu Platforma Obywatelska cofnęła rekomendację w połowie maja. Grzegorza Wieczorka zgodnie z umową koalicyjną, wskazała...

Zamknij
RadioOlsztynTV