Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poczta Polska podjęła decyzję o rezygnacji z wypłaty premii

Poczta Polska podjęła decyzja o rezygnacji z wypłaty premii. Fot. Łukasz Węglewski

Spadek przychodów Poczty Polskiej o 21 procent w okresie od stycznia do kwietnia 2020 roku spowodował, że podjęto decyzję o rezygnacji z wypłaty premii dla menadżerów i obniżeniu wynagrodzeń dla zarządu i pracowników przez trzy miesiące – poinformowała spółka. Obniżka ma wynieść od 1 do 10 procent.

Zarząd zadecydował o obniżeniu swoich wynagrodzeń o 10 procent i zaproponował obniżenie wynagrodzeń grupie kadry menedżerskiej wysokiego i średniego szczebla (około 250 osób) o 5 procent.

-Najmniej dotknięci zmianą byliby pozostali pracownicy, których wynagrodzenia spadłyby jedynie o 1 procent przez 3 miesiące – od lipca do września 2020 roku – poinformowała rzecznik prasowa spółki Justyna Siwek.

Spadek liczby usług listowych, które są głównym źródłem przychodów, w pierwszych 4 miesiącach 2020 r. wyniósł 21 procent – podała Poczta Polska.

Jak wskazała Justyna Siwek, kierując się sytuacją finansową firmy oraz realiami rynku w okresie walki z pandemią, spółka rozważa różne warianty oszczędnościowe. – Pracodawca zorganizował spotkanie 4 czerwca br. z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi, aby zapoznać przedstawicieli załogi z sytuacją finansową spółki oraz możliwymi rozwiązaniami w tej sprawie – podała Siwek.

Dodała, że pracodawca poinformował, że w ramach instrumentów dostępnych w Tarczy antykryzysowej skorzystał już z możliwości odroczenia płatności składek ZUS oraz podatku CIT.

Istnieją także możliwości poprawy finansów spółki, przy wykorzystaniu kolejnych narzędzi związanych z przeciwdziałaniem skutkom COVID-19 (m.in. Tarcza Antykryzysowa 4.0, finansowanie w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm), z jakich będą mogły skorzystać duże przedsiębiorstwa – podała rzecznik Poczty Polskiej.

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników na umowy o pracę. W okresie przedświątecznym, jak poinformowano, spółka zwiększa zatrudnienie o dodatkowe 2 tys. pracowników na umowę o pracę oraz umowę zlecenie.

 

Redakcja: Ł.Węglewski za PAP (L.Grzegórska-Szpyt)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poczta Polska, wynagrodzenie, obniżka
„Są to bardzo dobrzy pracownicy”. Poczta Polska planuje zatrudnić kolejnych 360 osób z niepełnosprawnościami

Poczta Polska zwiększa zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Spółka chce w tym roku podpisać 360 nowych umów. Osoby niepełnosprawne będą pracować jako listonosze, na stanowiskach obsługi w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV