Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pociągi pojadą bezpieczniej i ciszej. Zakończyły się prace na trasie Olsztyn – Działdowo

Fot. Ł. Weglewski

Pociągi na trasie Olsztyn – Działdowo pojadą bezpieczniej i ciszej. Pracę na torach zakończył wysoko specjalistyczny skład SPENO do szlifowania szyn, który pracował na odcinku Działdowo – Olsztynek.

Skład „oszlifował” 52 km torów. Ma to poprawić układ torów i powierzchnię szyn, a przez to niwelować hałas przejeżdżających pociągów oraz wydłużyć czas eksploatacji linii. Ważąca 270 ton i długa na 80 metrów maszyna bada ultradźwiękami powierzchnię szyn, a następnie szlifuje specjalnymi tarczami. Praca odbywa się z dokładnością do dziesiętnych części milimetra. W zależności od potrzeb, pojazd nawet kilkukrotnie wykonuje przejazd z prędkością do 20 km/h. W podobny sposób szlifowany był w ubiegłym roku odcinek Olsztynek – Olsztyn.

Szlifowanie torów oznacza, że kończą się główne prace na jednej z najważniejszych linii kolejowych w województwie warmińsko-mazurskim. „Prace na linii kolejowej na odcinku Działdowo – Olsztyn” są realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Wartość umowy to ok. 260 mln złotych.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pociąg, kolej, szyny, prace
O krok od tragedii. Policja szuka właściciela auta porzuconego na torach

Policja ustala właściciela samochodu porzuconego w niedzielę wieczorem na torach linii kolejowej Sątopy - Łankiejmy. Prowadzi też czynności w kierunku narażenia ludzi na niebezpieczeństwo. Jak poinformowała...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV