Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

O krok od tragedii. Policja szuka właściciela auta porzuconego na torach

Fot. KPP Kętrzyn

Policja ustala właściciela samochodu porzuconego w niedzielę wieczorem na torach linii kolejowej Sątopy – Łankiejmy. Prowadzi też czynności w kierunku narażenia ludzi na niebezpieczeństwo.

Jak poinformowała asp. Ewelina Piaścik z kętrzyńskiej policji, w niedzielę po godz. 20 dyspozytor PKP zgłosił, że na torowisku w okolicy miejscowości Pleśno stoi porzucony samochód, a w pobliżu nie ma żadnych osób.

Policjanci potwierdzili na miejscu, że osobowe auto marki ssangyong zawiesiło się na nasypie kolejowym. Przód i tył pojazdu tarasował dwa tory, blokując ruch pociągów w obu kierunkach. W tym miejscu nie ma przejazdu kolejowo-drogowego, auto najprawdopodobniej wjechało z pola.

Dzięki Bogu, że ktoś to zauważył i zawiadomił służby. Maszynista szynobusu relacji Olsztyn – Korsze został wcześniej poinformowany, że w tym rejonie jest przeszkoda i zatrzymał się przed nią. Szynobusem podróżowało 10 pasażerów, nikomu nic się nie stało

– powiedziała policjantka.

Samochód został ściągnięty z nasypu przy pomocy holownika i zabezpieczony na strzeżonym parkingu.

Według policji pojazd od 9 lat nie ma aktualnych badań technicznych, nie ma również aktualnego ubezpieczenia OC. „Obecnie ustalamy, kto jest właścicielem tego pojazdu, kto go użytkował i zostawił” – przekazała asp. Piaścik.

Poinformowała również, że w tej sprawie prowadzone będą czynności w kierunku narażenia ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Fot. KPP Kętrzyn

Redakcja: K. Ośko za PAP

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kolej, porzucony samochód
Stację Kolejową w Pasłęku czeka modernizacja. Zwiększy się komfort pasażerów i zmniejszy wykluczenie komunikacyjne

- Stacja w Pasłęku to ważny przystanek na trasie z Olsztyna do Elbląga i dalej do Trójmiasta - tłumaczy Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV