Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pobiegną Tropem Wilczym, aby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Najstarszy zawodnik ma ponad 90 lat

W Wichrowie na Warmii po raz dziewiąty odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na dystansach 1963 metrów i 10 kilometrów wystartuje 150 zawodników.

Trasa przebiega traktem leśnym. Bieg rozpocznie się symbolicznie o 9.45 wspólnym startem najmłodszego i najstarszego uczestników wydarzenia: 8-letniego ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Dobrym Mieście i 92-letniego kombatanta.

Po zawodach uczniowie dobromiejskiej SP3 wraz z rodzicami i nauczycielami spotkają się na szkolnym pikniku, by uczcić urodziny patrona szkoły.

Bieg Tropem Wilczym odbywa się co roku dla upamiętnienia żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963.

Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Historyczne im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Olsztynie, a patronują mu wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i burmistrz Dobrego Miasta Jarosław Kowalski.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żołnierze wyklęci, bieg pamięci
Paweł Warot: Komuniści chcieli zatrzeć pamięć o żołnierzach, którzy umiłowali wolność Polski

O Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Krzysztof Kaszubski rozmawiał w Porannych Pytaniach z Pawłem Warotem, naczelnikiem Delegatury IPN w Olsztynie. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzimy...

Zamknij
RadioOlsztynTV