Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po wakacyjnej przerwie wraca olsztyński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Fot. K. Olszewski

Po wakacyjnej przerwie wraca Uniwersytet Trzeciego Wieku „Na Szlaku Świętego Jakuba”. To inicjatywa Akademickiego Klubu Obywatelskiego imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Olsztynie.

– Po raz czwarty przygotowaliśmy naszym studentom bogaty program. Atrakcje są finansowane z grantu pod hasłem „Senior aktywny – senior potrzebny” – mówi prezes klubu, profesor Małgorzata Suświłło.

To seria spotkań, wykładów, wyjazdów m.in. w takim cyklu „Śladami Kopernika”. Pamiętamy, że przyszły rok to 550. rocznica urodzin Kopernika, a my mamy dwa miasta w naszym województwie mocno z nim związane – Frombork i Olsztyn.

Fot. K. Olszewski

Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Na Szlaku Świętego Jakuba” działa od 2019 roku. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Dziś, 27 września, odbędzie się wykład inauguracyjny. W olsztyńskim Centrum Świętego Jakuba zaplanowano wykład profesor Marii Andukowicz-Bieńkowskiej pt. „Twórczość Mickiewicza w polskim życiu muzycznym międzywojennego Wilna”.

Będzie związany z obchodami „Roku romantyzmu”, który się powoli kończy. Zaplanowaliśmy wykład pani profesor Marii Andukowicz-Bieńkowskiej, która będzie mówić o twórczości Mickiewicza, ale nawiąże do jego twórczości związanej z Wilnem, czyli z okresem międzywojennym.

Początek o godzinie 17.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bliższe Spotkania – 27.09.2022

Zbliżające się urodziny Radia Olsztyn, jesień na działkach i podatek od czynności cywilnoprawnych - to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i...

Zamknij
RadioOlsztynTV