Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po raz szósty Olsztyn stał się letnią stolicą plażowej odmiany rugby

Fot. K. Piasecka

Ponad dwustu zawodników i zawodniczek bierze udział w Ukiel Rugby Beach Cup 2021. Turniej odbywa się na plaży numer 3 Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w Olsztynie.

Szaleństwo, totalne szaleństwo. Ukiel Rugby Beach Cup 2021 to już 6. z kolei impreza, którą rugbyści z Olsztyna organizują. W tym roku troszeczkę inaczej – bo na trzeciej plaży – ale jak widać plaża się przyjmuje w 128,9%. Fajne powstało miasteczko, mnóstwo jest ludzi, ale i samych zawodników i zawodniczek jet ponad 200.

– mówił o zawodach Henryk Pach, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Rugby.

Pierwszy mecz skomentowały rugbystki Legii Warszawa – Ewelina Fijewska i Gabriela Gorzelak.

Osobiście uważam, że ciężki był ten mecz, ale dziewczyny dały radę. Skwer jest duży, ale na szczęście miałyśmy trochę zawodniczek na zmianę, więc miałyśmy możliwość bycia na siłach podczas gry.

Jak tłumaczy Kacper Górzyński, zawodnik Rugby Team Olsztyn, odmiana plażowa znacznie różni się od tej tradycyjnej, np. spotkanie trwa 5 min.

Dużo różnic jest. Nie mamy tutaj formacji raka, nie ma przegrupowań. Jest to bardziej dynamiczna gra, bardziej trzeba grać na kontakcie i liczą się podania.

W turnieju bierze udział 10 zespołów męskich i 5 żeńskich. Impreza potrwa do niedzieli. W niedzielę o 10.00 zaczynają się finały.

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Chmielewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zawody, rugby
Ponad 80 myśliwych wzięło udział w zawodach pod Olsztynem

Ponad 80 myśliwych - w tym 6 pań - wzięło udział w Mistrzostwach Okręgu Olsztyńskiego w Strzelaniach Myśliwskich. Mistrzostwa Okręgu Olsztyńskiego w Strzelaniach Myśliwskich są eliminacją...

Zamknij
RadioOlsztynTV