Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po latach odetchnęli z ulgą. Mieszkańcy trzech miejscowości koło Ełku doczekali się chodników i bezpiecznego przejścia dla pieszych

Fot. M.Zbrożek

Mieszkańcy Buniaków, Długiego i Kalinowa w powiecie ełckim mogą . Spełniły się bowiem ich prośby i apele o poprawę bezpieczeństwa pieszych przy ruchliwej drodze krajowej numer 16.

Na konferencji prasowej w Buniakach warmińsko-mazurski poseł PiS Wojciech Kossakowski podkreślał, że odczuwa osobistą satysfakcję z realizacji tej inwestycji, bo mieszkańcy tej miejscowości kilka razy interweniowali w jego biurze poselskim. Teraz do dyspozycji mają chodnik i oświetlone przejście dla pieszych. Całkowity koszt inwestycji w Buniakach to kwota 700 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z rządowego programu miejsc niebezpiecznych.

00:00 / 00:00

Kolejna inwestycja to ciąg rowerowo-pieszy łączący miejscowości Długie i Kalinowo. Jak mówi Paweł Czemiel, doradca ministra infrastruktury, również w tym przypadku udało się uzyskać znaczne fundusze, bo ponad 4 miliony złotych.

00:00 / 00:00

Do końca tego roku ogłoszony zostanie przetarg na budowę chodnika łączącego miejscowości Długie z Kalinowem, a także oświetlenie i zatoki dla autobusów.

Dodajmy, że rząd pracuje nad projektem programu bezpiecznej infrastruktury drogowej na lata 2021-2024 z deklarowaną kwotą 2,5 miliarda złotych.

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, remont, długie, Kalinowo
Ruszyła przebudowa drogi łączącej DK51 z DK16. To największa inwestycja drogowa powiatu olsztyńskiego i gminy Dywity

Rusza przebudowa 27-kilometrowego odcinka drogi powiatowej, łączącego drogę krajową nr 51 w Spręcowie z trasą krajową nr 16 w Barczewie. Układana jest warstwa wiążąca na odcinku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV