Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po kłótniach z partnerem podpalała śmietniki. Kobietę aresztowano

– Sąd w Elblągu tymczasowo aresztował 35-letnią kobietę, której zarzucono podpalenie jedenastu wiat śmietnikowych na terenie miasta – przekazał oficer prasowy policji Elblągu nadkom. Krzysztof Nowacki. Kobieta podpalała śmietniki po kłótniach z partnerem.

Do pożarów dochodziło w Elblągu od kilku tygodni. Wiaty płonęły w konkretnym rejonie miasta. Często za jednym razem podpalane były dwie lub trzy wiaty. W ustaleniu, kto jest podpalaczem pomogły nagrania z monitoringu.

Po podpaleniu kontenera na śmieci przy ul. Broniewskiego policjantom udało się zabezpieczyć nagranie z monitoringu, na którym było widać kobietę. Ta sama osoba była widoczna na monitoringu zabezpieczonym po jednym z wcześniejszych pożarów

– poinformował Krzysztof Nowacki.

W rozmowie z policjantami kobieta przyznała się do podpalenia jedenastu wiat. Tłumaczyła, że robiła to na skutek emocji „związanych z kłótnią z partnerem”.

Sąd aresztował kobietę na 3 miesiące. Za podpalenia wiat grozi jej do 5 lat więzienia.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w pożar, Elbląg, wiata
Były dyrektor elbląskiego Centrum Rehabilitacji chce wrócić do pracy

Przed Sądem Rejonowym w Elblągu rozpoczął się proces byłego dyrektora Centrum Rehabilitacji w Elblągu. Ryszard Werchowski domaga się przywrócenia go do pracy. Ryszard Werchowski został zwolniony...

Zamknij
RadioOlsztynTV