Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po burzach ponad 2,7 tysiąca odbiorców nie miało prądu. Ewakuowano obóz harcerski

Fot:PAP/R.Zawistowski

Ponad 2,7 tysiąca odbiorców z województwa warmińsko-mazurskim nie miało w czwartek rano prądu na skutek awarii spowodowanych burzami – podały służby wojewody. W ciągu minionej doby straż pożarna odnotowała 130 interwencji związanych z pogodą. W Wydminach ewakuowano obóz harcerski.

Jak przekazał dyżurny wydziału zarządzania kryzysowego urzędu wojewódzkiego, po burzach, które przeszły nad regionem w środę wieczorem, wyłączonych jest jeszcze 114 stacji transformatorowych. Bez prądu pozostaje 2705 odbiorców, głównie w okolicach Ełku, Orzysza i Rucianego-Nidy. Awarie są usuwane na bieżąco.

Do północy strażacy mieli około 130 interwencji związanych z pogodą, z czego około 100 to usuwanie przewróconych drzew i połamanych konarów. – Najwięcej takich zdarzeń zanotowano w powiecie elbląskim i działdowskim – poinformował st. kpt Karol Sadłowski z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej.

W Mariance i Kępniewie w powiecie elbląskim przewrócone przez silny wiatr drzewa uszkodziły dachy na kilku budynkach. Według straży, w zdarzeniach związanych z pogodą, nie było osób poszkodowanych.

Przed przejściem frontu burzowego ewakuowano w środę jeden obóz harcerski – w Wydminach w powiecie giżyckim, gdzie wypoczywało 43 harcerzy i pięciu opiekunów z chorągwi stołecznej ZHP.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strażacy, burza, prąd, ewakuacja, nawałnica, powalone drzewa
Strażacy z Warmii i Mazury wśród najsprawniejszych w Polsce

Strażacy z regionu zajęli 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym. Zawody odbyły się na początku lipca w Częstochowie. 8-osobowa drużyna z Warmii...

Zamknij
RadioOlsztynTV