Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Po 8 latach doczekali się profesjonalnego sprzętu. Musieli uzbierać „tylko” 250 tysięcy złotych

Fot. Dorota Grzymska

Przedsiębiorczość popłaca – przekonali się o tym mieszkańcy Olsztynka, którzy nareszcie mają lodowisko z prawdziwego zdarzenia. Choć sztuczne lodowisko istniej tu od 8 lat, to do szczęścia brakowało tylko tzw. rolby, czyli urządzenia wygładzającego lód.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu podmiotów udało się wygospodarować nie lada kwotę, czyli ok. 250 tysięcy złotych na nową rolbę – to specjalny samochód, wygładzający lód. Do tej pory, jak mówiła Beata Bukowska, dyrektorka SP 2 w Olsztynku, utrzymanie lodowiska sprawiało wiele problemów. Pieniądze na nową rolbę, łyżwy i pingwinki do nauki jazdy na łyżwach udało się zebrać na raty – 149 tysięcy pochodziło z budżetu obywatelskiego, 99 tysięcy złotych ze środków wojewody warmińsko-mazurskiego, a resztę dopłaciła gmina.

Udało się i kupiliśmy nówkę. Cieszymy się, że mamy rolbę.

– komentuje zadowolona Beata Bukowska.

00:00 / 00:00

Do tej pory, utrzymanie lodowiska sprawiało wiele problemów. Trzeba było wypożyczać stare urządzenia, które często się psuły, więc lód stwarzał zagrożenie dla łyżwiarzy. Teraz to inna jakość – mówią uczennice SP 2 Ania i Ola, które lekce WF-u odbywają chętniej na lodowisku, niż na sali gimnastycznej.

Możemy jeździć i jest o wiele więcej zabawy. Mamy większe pole do popisu na WF-ie. Każdy, nawet ten, który nie umie jeździć na łyżwach, może tu poćwiczyć.

00:00 / 00:00

W pozyskaniu pieniędzy na nową rolbę pomogło Stowarzyszenie „Wspólnie dla Olsztynka”. Lodowisko sezonowe wybudowane zostało z rządowego programu „Biały Orlik” i znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 2 w Olsztynku.

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, lodowisko, lód, łyżwy
Trudne warunki na drogach. IMGW ostrzega przed oblodzeniem na terenie prawie całego kraju

W komunikatach instytut informuje, że w wielu punktach pomiarowych temperatura przy gruncie spadła poniżej 0°C, co w połączeniu z mokrą powierzchnią dróg może powodować lokalne oblodzenia....

Zamknij
RadioOlsztynTV