Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po 20 latach na Zalew Wiślany wracają ratownicy WOPR

Stanica wodna w Nadbrzeżu w gminie Tolkmicko. Fot. facebook stanicy

Od dziś ratownicy będą stacjonowali na stanicy wodnej we wsi Nabrzeże pod Tolkmickiem.

Będzie to pierwsza od ponad 20 lat baza ratowników nad Zalewem Wiślanym. Dyżury od świtu do zmierzchu będzie pełniło sześciu ratowników, wspomaganych przez wolontariuszy i ochotników. Ratownicy będą mieli do dyspozycji łódź, którą w razie potrzeby wypłyną w głąb Zalewu Wiślanego np. do pomocy żeglarzom. Elbląski WOPR uruchamia bazę w Nadbrzeżu, między innymi dzięki finansowemu wsparciu wojewody warmińsko-mazurskiego, który przekazał ratownikom 60 tysięcy złotych.

Stanica wodna w Nadbrzeżu w gminie Tolkmicko. Fot. facebook stanicy

Stanica wodna w Nadbrzeżu w gminie Tolkmicko od 3 lat jest własnością powiatu elbląskiego. Wcześniej był to teren Ministerstwa Obrony Narodowej. Stanica została zmodernizowana dzięki unijnej dotacji. Całkowity koszt jej przebudowy wyniósł prawie milion 400 tysięcy złotych. Wyremontowane zostały: główny budynek czyli bosmanka, sanitariaty, 4 domki letniskowe i 2 wiaty rekreacyjne. Zagospodarowano także obszar wokół obiektów. Powstał tam m.in. plac zabaw, pomost i rampa do wodowania łódek i żaglówek.

W stanicy wodnej można również korzystać z sali szkoleniowej wyposażonej w sprzęt multimedialny wraz z profesjonalnym nagłośnieniem, bezpłatnego parkingu i WiFi. (lew/pap/bsc)

Więcej w Tolkmicko, Elbląg
Jest akt oskarżenia przeciwko Andżelice Ł.

Do elbląskiego Sądu Okręgowego trafił akt oskarżenia przeciwko 18-latce, która spowodowała groźny pożar w bloku przy ul. Jaśminowej w Elblągu. Do tragedii doszło w połowie grudnia...

Zamknij
RadioOlsztynTV