Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pływaniem upamiętnili Św. Jana Pawła II. W Olsztynie zakończyła się sztafeta ku czci papieża Polaka

26 tysięcy 516 metrów – taki dystans pokonali uczestnicy Otwartej Sztafety Pływackiej ku czci św. Jana Pawła II, która odbyła się w Olsztynie.

To symboliczna liczba 26 lat 5 miesięcy i 16 dni pontyfikatu papieża Polaka. Organizatorem imprezy był Oddział Regionalny „Olimpiad Specjalnych”, co oznacza, że w basenie pływały także osoby niepełnosprawne intelektualnie.

– Umiem pływać kraulem, żabką, na plecach, delfinem, pod wodą. Będą też pływał z nurkami pod wodą. – mówił Wojtek, mieszkaniec Olsztyna z zespołem Downa.

– Papież Jan Paweł II pływał. – Poprosił nawet o wybudowanie basenu w Watykanie. Jesteśmy organizacją sportową, która zajmuje się organizacją treningów dla osób niepełnosprawnych, dlatego najlepiej potrafimy uczcić pamięć papieża właśnie na sportowo. – podkreśla Lilianna Młynik z „Olimpiad Specjalnych”.

W sztafecie uczestniczyli także m.in. członkowie klubów i szkół pływackich, uczniowie i studenci, przedstawiciele służb mundurowych i mediów oraz wszyscy chętni mieszkańcy Olsztyna.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

 

(P.Karpiszen/Ł.Węglewski)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pływanie, basen, sztafeta, Św. Jan Paweł II
Basen w Ostródzie ma nowego właściciela

Właścicielem basenu zostało miasto, które kupiło obiekt za 2,5 miliona złotych. Cena jest to niemal trzykrotnie niższa cena od tej, której żądał poprzedni właściciel pod koniec...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV