DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

PlusLiga – 20 kolejka: Pewna wygrana w akademickich derbach!

Piętnastą wygraną w sezonie odnieśli siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, którzy pewnie wygrali akademickie derby w Częstochowie.

Początek sobotniego spotkania należał do olsztynian. Pewne ataki Kochanowskiego i Włodarczyka pozwoliły gościom objąć kilkupunktowe prowadzenie. Dzięki tej dwójce zawodników wciąż rosła przewaga olsztyńskich akademików – po asie serwisowym Jana Hadravy było już 21:11. Pomimo dobrych zagrywek Mykoła Moroza, olsztynianie pewnie wygrali pierwszego seta 25:18.

Druga odsłona konfrontacji była bardziej wyrównana. Gdy gospodarze objęli prowadzenie 4:2, goście dość szybko odrobili straty. Po chwili jednak ekipa ze stolicy Warmii i Mazur tak jak w poprzedniej partii wypracowała pięć punktów przewagi. W pewnym momencie jednak zawodnicy prowadzeni przez Andrea Gardiniego zaczęli popełniać proste błędy, a podrażnieni częstochowianie prezentowali na parkiecie zupełnie inną postawę niż w pierwszym secie. Przewaga olsztynian zmalała do dwóch punktów, co zapowiadało emocjonującą końcówkę. Bardziej doświadczony zespół z Olsztyna nie pozwolił na całkowite zniwelowanie przewagi, wygrywając 25:23 i prowadząc już w całym meczu 2:0.

Trzecią partię spotkania lepiej rozpoczęli olsztyńscy akademicy. Po udanych zagrywkach Kochanowskiego i atakach Hadravy, goście prowadzili już na początku 5:1. Gospodarze nie chcieli dać za wygraną, a główny ciężar zdobywania punktów i odrabiania strat wziął na siebie Bartosz Buniak. Dzięki niemu ekipa spod Jasnej Góry zbliżyła się na dwa punkty. O losach partii ponownie musiała zadecydować końcówka, którą wygrali Akademicy 25:22. Ósma wygrana z rzędu siatkarzy z Kortowa stała się faktem!

Kolejne spotkanie ekipa Indykpolu AZS Olsztyn rozegra w najbliższą sobotę, w Hali Urania z BBTS Bielsko-Biała (godz. 17).

Do ogromnej niespodzianki doszło w Warszawie, gdzie Politechnika pokonała PGE Skrę Bełchatów 3:1. Dzięki temu Indyki zrównały się w tabeli punktami z bełchatowianami i są bardzo blisko awansu do najlepszej czwórki PlusLigi.

……………………………

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany 19-letni olsztyński środkowy – Jakub Kochanowski, który raził rywali kapitalną zagrywką i grą blokiem.

00:00 / 00:00

……………………………

AZS Częstochowa – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (18:25, 23:25, 22:25)
AZS: Buczek, Moroz (7 pkt.), Szymura (6), Buniak (9), Janus, Szalacha (8), Kowalski (libero) oraz Kowalski (2), Wawrzyńczyk (1), Grebieniuk (6), Szlubowski (1)
Indykpol AZS: Woicki (1), Kochanowski (9), Pliński (7), Włodarczyk (14), Śliwka (1), Hadrava (20), Żurek (libero) oraz Makowski, Boswinkel, Buchowski, Palacios

Tabela
1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – 51 pkt. (56:17)
2. Jastrzębski Węgiel – 45 pkt. (54:28)
3. Asseco Resovia Rzeszów – 45 pkt. (50:20)
4. PGE Skra Bełchatów – 44 pkt. (50:22)
5. Indykpol AZS Olsztyn – 44 pkt. (50:26)
6. Cuprum Lubin – 38 pkt. (46:20)
7. Cerrad Czarni Radom – 34 pkt. (42:34)
8. LOTOS Trefl Gdańsk – 33 pkt. (42:39)
9. GKS Katowice – 31 pkt. (39:41)
10. ONICO AZS Politechnika Warszawska – 26 pkt. (34:43)
11. MKS Będzin – 22 pkt. (31:47)
12. Łuczniczka Bydgoszcz – 16 pkt. (28:50)
13. BBTS Bielsko-Biała – 16 pkt. (22:52)
14. Effector Kielce – 15 pkt. (24:52)
15. Espadon Szczecin – 10 pkt. (18:49)
16. AZS Częstochowa – 10 pkt. (20:56)
……………………………

Więcej w siatkówka
Indykpol AZS Olsztyn podtrzymał świetną passę!

Indykpol AZS Olsztyn wygrał 3 do 1 z Łuczniczką Bydgoszcz. Dla akademików była to siódma z rzędu wygrana w PlusLidze. Dwa pierwsze sety gospodarze wygrali odpowiednio...