Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzień sesji budżetowych

sesja Rady Powiatu w Szczytnie, fot. starostwo

Dzisiaj (30.12.) w wielu samorządach odbywają się sesje budżetowe.

Sprawy budżetowe zdominują rozpoczętą sesję sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Radni mają podjąć uchwałę w sprawie przyszłorocznego budżetu oraz zmian w wieloletniej prognozie finansowej województwa na lata 2013-2028.

Poświęcona finansom sesja odbywa się również w Elblągu. Radni mają zdecydować czy przyjmą zaplanowany budżet wysokości 550 milionów złotych.

Sesja w Nowym Mieście Lubawskim przewiduje głównie zmiany związane z budżetem, wyjaśnia przewodniczący nowomiejskiej Rady Miasta Marcin Deja:

00:00 / 00:00

Budżet Nowego Miasta Lubawskiego na 2014 rok został przyjęty już dwa tygodnie temu, a uchwałę radni przyjęli jednomyślnie:

00:00 / 00:00

Budżet NML na 2014 rok przewiduje deficyt na poziomie 1 mln 100 tys. zł, a łączne zadłużenie będzie sięgało 52-óch procent.

Ponad 11 milionów złotych wydał powiat szczycieński w upływającym roku na przebudowę dróg. Zmodernizowane zostały zarówno drogi powiatowe – z budżetu starostwa jak i gminne – ze wspólnej kasy samorządów gminnych i starostwa.

Udało się zrealizować także inne, mniejsze inwestycje – wylicza starosta szczycieński Jarosław Matłach:

00:00 / 00:00

W przyszłym roku w budżecie powiatu przewidziane są pieniądze na przebudowę dróg: w gminie Świętajno – w Długim Borku, w gminie Wielbark – na odcinku Kucbork-Wielbark, w gminie Szczytno – ścieżka pieszo-rowerowa między Kamionkiem a Szczecionkiem, a w Szczytnie – ścieżka pieszo-rowerowa przy ul. Władysława IV. T

Tym razem infrastruktura drogowa będzie przebudowywana wspólnie z pieniędzy gminnych i powiatowych:

00:00 / 00:00

W 2013 roku starostwo powiatowe kupiło dwa radiowozy policjantom z Komendy Powiatowej w Szczytnie. (DGrzym/kan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczytno
Rok 2013 w Szczytnie pod znakiem inwestycji

To był pracowity rok dla samorządu miasta Szczytno. Wyremontowano budynki, drogi, podciągnięto wodociągi i kanalizację. Doprowadzono także do sytuacji, że wszystkie dzieci ze Szczytna znalazły miejsce...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV