Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Plaga pijanych kierowców. Rekordzista dnia miał 4 promile

Prawie 4 promile alkoholu miał motorowerzysta zatrzymany pod Działdowem. Wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej w miejscowości Gralewo Stacja.

Pojazdem marki Junak kierował 37-letni mieszkaniec gminy Działdowo. Podczas badania stanu trzeźwości przez policjantów, mężczyzna wydmuchał blisko 4 promile alkoholu.

– przekazała sierż. sztab. Justyna Nowicka, oficer prasowy działdowskiej policji.

00:00 / 00:00

Z kolei na drodze z Bartoszyc do Biskupca, policjant po służbie zatrzymał kierowcę auta, który miał prawie 2 promile. Okazało się też, że mężczyzna był poszukiwany i miał już orzeczony zakaz kierowania pojazdami – powiedziała asp. Marta Kabelis z bartoszyckiej policji.

Zanim doszło do zatrzymania 52-latka, policjant chciał go wyprzedzić. Manewr ten był przez długi czas niemożliwy z racji stylu jazdy mężczyzny, który nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. W rezultacie, aby dać się wyprzedzić, 52-latek zjechał na zatokę autobusową.

00:00 / 00:00

Policjant zajechał mu drogę i gdy podszedł do seata, wyczuł od 52-letniego kierowcy alkohol. Wtedy wezwał swoich kolegów, którzy byli na służbie. Pijany mężczyzna z racji tego, że był poszukiwany, został zatrzymany.

Podobna sytuacja była w Mrągowie. Tam pijanego kierowcę auta, który miał prawie 3 promile, zatrzymał na drodze inny kierowca.

Policjanci wciąż apelują, by nie wsiadać za kierownicę po pijanemu. Dodają, że grożą za to surowe kary.

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, Bartoszyce, Działdowo, Mrągowo
Trwają Dni Mrągowa. Atrakcje gwarantowane

Jak mówi Agnieszka Michalska kierująca Mrągowskim Centrum Kultury, na dziś przygotowano wiele atrakcji. Od godziny 15 zapraszamy na występ Cezarego Nowakowskiego przed Mrągowskim Centrum Kultury. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV