Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Plac kolejowy w Pasłęku zostanie zmodernizowany

Fot. UM w Pasłęku

Ogłoszony został przetarg na modernizację placu przy dworcu kolejowym w Pasłęku. Wśród zaplanowanych prac jest m.in. przebudowa dróg, wodociągów i oświetlenia.

Inwestycja, na realizację której wykonawca będzie mieć 14 miesięcy, obejmuje między innymi przebudowy ulic Bohaterów Westerplatte, 3 Maja oraz jedną z dróg wewnętrznych przy samym dworcu. Przedmiotem zamówienia jest także modernizacja sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Po zakończeniu prac przygotowany zostanie nowy plac autobusowy wraz z przystankami, a także większa liczba miejsc parkingowych. Na zmianach skorzystają także rowerzyści dla których wybudowana zostanie ścieżka rowerowa.

Koszt inwestycji opiewa na kwotę ponad dziesięciu milionów złotych. Część funduszy na jej realizację pochodzi z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Posłuchaj relacji Jana Suleckiego

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Pasłęk, płać
Do końca roku powstanie jedna z największych inwestycji w Pasłęku

Ponad 14 milionów złotych ma kosztować hala sportowo-widowiskowa przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. To jedna z większych inwestycji realizowanych w tym mieście w...

Zamknij
RadioOlsztynTV