Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do końca roku powstanie jedna z największych inwestycji w Pasłęku

Budowa hali sportowo-widowiskowej w Pasłęku

Ponad 14 milionów złotych ma kosztować hala sportowo-widowiskowa przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. To jedna z większych inwestycji realizowanych w tym mieście w ciągu ostatnich kilku lat.

Hala, która jest budowana przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku służyć ma przede wszystkim uczniom. Tu będą odbywały się zajęcia sportowe, a także treningi koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej czy tenisa ziemnego.

Poza tym budynek ma być dostosowany do organizowania wydarzeń i występów kulturalnych, targów, szkoleń, czy wystaw. Wewnątrz hali znajdzie się wielofunkcyjna sala z boiskiem sportowym, trybuny na 194 kibiców, magazyn sportowy, pomieszczenia dla trenów i sędziów, a także całe zaplecze sanitarne.

Zaprojektowano również salę narad i reżyserkę. To z myślą o prowadzeniu imprez o charakterze scenicznym. Pomysł na budowę hali sportowej w Pasłęku sięga 2017 roku. Wtedy została wykonana dokumentacja projektowa.

Inwestycja miała rozpocząć się w połowie lutego 2022 roku, jednak umowa z firmą, która wygrała przetarg została rozwiązana. Drugiego wykonawcę inwestycji wyłoniono dopiero w połowie września 2023 roku. Hala sportowo-widowiska w Pasłęku ma być gotowa do końca 2024 roku.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w budowa, Pasłęk, inwestycja, hala
Spór wokół budowy biometanowni w Pasłęku wciąż trwa

Co dalej z budową biometanowni w Pasłęku? Od kilku miesięcy trwa spór wokół tej inwestycji, której obawiają się mieszkańcy. Lokalny inwestor z Krasina chce wybudować na...

Zamknij
RadioOlsztynTV