Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PKP i właściciel dworca PKS dogadali się w sprawie przebudowy dworca głównego w Olsztynie

Dworzec główny PKP w Olsztynie

Jest porozumienie między PKP a firmą Retail Provider, czyli właścicielem olsztyńskiego PKS-u, w sprawie kształtu dworca głównego po przebudowie.

W rozmowach uczestniczył prezydent Piotr Grzymowicz, który o przebiegu spotkania mówił na antenie Polskiego Radia Olsztyn. – Retail Provider domówił się z PKP i każda strona będzie realizowała swój projekt z połączeniem przejściem między jednym obiektem a drugim tak, żeby nic nie padało na głowę – dodał.

To oznacza, że PKP wybuduje nowy dworzec kolejowy, a autobusowy zostanie połączony z galerią handlową. Prezydent Olsztyna wstępnie podał także terminy, w których chcą zmieścić się kolejarze. Najpóźniej do maja 2018 roku ma powstać projekt, tak żeby jeszcze jesienią rozpocząć prace i najpóźniej na początku 2020 je zakończyć.

Prezydent Piotr Grzymowicz podkreślał, że nie ma sztywnej granicy jeśli chodzi o dostępność środków. Na przebudowę dworca jest co najmniej 30 milionów złotych. Dodatkowe 100 milionów złotych zarezerwowano na przebudowę układu torowego. – Pozostaje kwestia sprawności i szybkości działania – dodał.

(lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, PKS, dworzec, przebudowa, modernizacja, dworzed kolejowy
Do 2020 roku ma się zakończyć modernizacja dworca głównego PKP w Olsztynie. Posłuchaj debaty publicystycznej w Polskim Radiu Olsztyn

Czy paskudna wizytówka Olsztyna przestanie przynosić nam wstyd? Budynek dworca PKP Olsztyn Główny od dawna domaga się renowacji, a być może zburzenia i postawienia na nowo?...

Zamknij
RadioOlsztynTV