Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PiS przygotowuje protest wyborczy w sprawie głosowania do elbląskiej Rady Miasta

Sesja rady miasta Elbląga, fot. M. Stankiewicz

Zgodnie z zapowiedzią Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości złoży protest wyborczy w sprawie wyników głosowania do Rady Miejskiej w Elblągu w okręgu nr 4.

Przypomnijmy – tam kandydaci PiS i Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego uzyskali taką samą liczbę głosów. O tym, kto otrzyma mandat zadecydowało losowanie. Szczęście uśmiechnęło się do Marka Burkhardta z komitetu obecnego prezydenta miasta. Poseł Jerzy Wilk, który jest pełnomocnikiem PiS w województwie warmińsko – mazurskim ds. wyborów samorządowych uważa, że trzeba sprawdzić, czy nie doszło do pomyłki. Jego zdaniem, by uniknąć wątpliwości należało to poprawnie zrobić w wieczór wyborczy.

00:00 / 00:00

Jak poinformował Radio Olsztyn Janusz Hajdukowski, pełnomocnik Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości protest jest niemal gotów i będzie złożony w najbliższych dniach. Jest na to 14 dni po oficjalnym ogłoszeniu wyników wyborów. Potem sąd ma także 14 dni na jego rozpatrzenie.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Prawo i Sprawiedliwość, Jerzy Wilk, wybory samorządowe, Rada Miasta Elbląga
Czy jest możliwa koalicja PiS-PSL w sejmiku? Mówili o tym Urszula Pasławska i Wojciech Kossakowski

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Kossakowski przekonywał w Porannych pytaniach, że najlepszym rozwiązaniem dla województwa warmińsko-mazurskiego byłaby sejmikowa koalicja PiS-PSL. Z drugiej jednak strony Urszula Pasławska,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV