Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PiS krytykuje stanowisko samorządu pomorskiego ws. kanału przez Mierzeję Wiślaną

fot. www.port.elblag.pl

Jest reakcja elbląskich posłów Prawa i Sprawiedliwości na negatywne stanowisko Zarządu Województwa Pomorskiego w sprawie budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Opinia  trafiła do Urzędu Morskiego w Gdyni.

Samorząd Pomorza  ma wątpliwości co do ekonomicznego powodzenia inwestycji oraz kosztów budowy torów wodnych, nowego mostu w Nowakowie i rozbudowy Portu Morskiego w Elblągu.

Poseł Jerzy Wilk wystosował oficjalny stanowisko w tej sprawie. Jak powiedział  – uderza go kpiący i szyderczy ton samorządowców z Pomorza w tak poważnej sprawie. Jego zdaniem marszałek Pomorza i burmistrz Krynicy Morskiej robią sobie kampanię wyborczą kosztem Elbląga i regionu.

00:00 / 00:00

Poseł Leonard Krasulski, który od kilkunastu lat jest zaangażowany w projekt budowy drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej do portów Zalewu Wiślanego i Elbląga uspokaja. Jak przypomina – jest specustawa, która pozwala na spokojną pracę.

00:00 / 00:00

Zarząd Województwa Pomorskiego wystosował opinię na podstawie tylko  jednego z 16 tomów dokumentacji projektowej.  Urząd Morski odpowiedział, że inwestycja ma charakter zasadniczy wynikający  z interesu publicznego oraz ze względu na  bezpieczeństwo państwa.

Kanał według zamierzeń rządu ma być gotowy najpóźniej w 2022 roku.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Jerzy Wilk, Mierzeja Wiślana, kanał żeglugowy, port morski w Elblągu, Leonard Krasulski
W Elblągu modne stają się śluby w plenerze

 Wiosną rośnie liczba rezerwacji na ceremonie w miejscach innych niż Urząd Stanu Cywilnego. W Elblągu w ubiegłym roku było ich ponad 20. Jest szansa, że teraz...

Zamknij
RadioOlsztynTV