Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PiS i PSL poparły w Sejmie Krajowy Plan Odbudowy. Posłuchaj komentarzy posłów obu partii

Gdzie na Warmii i Mazurach powinny być zainwestowane pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy? M.in na takie pytanie odpowiadali goście Krzysztofa Kaszubskiego w audycji Poranne Pytania Radia Olsztyn.

Samorządy trochę się obawiają, że na swoje inwestycje będą musiały wziąć kredyty – tak o Krajowym Planie Odbudowy mówił Zbigniew Ziejewski. Poseł PSL liczy na współpracę przy inwestowaniu unijnych pieniędzy w naszym regionie.

Bardzo mocno ucierpiała gastronomia, turystyka i hotelarstwo. Mam nadzieję, że mądrość rządzących tego województwa będzie taka, że te samorządy, które do tej pory nie otrzymały, albo otrzymały tych środków mało, żeby odwrócić tą proporcję. Do tej pory było jedno, drugie, trzecie rozdanie środków i część samorządów twierdzi, że był to niesprawiedliwy podział.

Poseł PiS Iwona Arent dodała, że jej ugrupowanie będzie wspierać w naszym regionie wszystkie przemyślane pomysły samorządów.

W imieniu swoim i rządu Prawa i Sprawiedliwości mogę to powiedzieć – będziemy wspierali takie projekty, które będą bardzo rozsądne. Natomiast projekty, które są zupełnie nietrafione i niepotrzebne i będzie to wyrzucanie pieniędzy w błoto, to naszej zgody nie ma. Zawsze będę podawała ten przykład – Term Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiedział, że Senat zajmie się w maju ratyfikacją unijnego Funduszu Odbudowy, z którego pieniądze mają zasilić Krajowy Plan Odbudowy.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, PiS, Iwona Arent, video, Zbigniew Ziejewski
O ratyfikacji Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej w audycji Jeden na Jednego

Jeden na Jednego – czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Z zaproszenia Andrzeja Piedziewicza skorzystali: poseł Janusz Cichoń – Platforma Obywatelska, poseł Jerzy...

Zamknij
RadioOlsztynTV