DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Piotr Żyła na podium PŚ w Planicy!

Piotr Żyła zajął 3. miejsce podczas zawodów PŚ w lotach narciarskich w słoweńskiej Placniy. Fot. PAP/Grzegorz Momot

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w indywidualnym konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich w Planicy.

Kamil Stoch był 10., Aleksander Zniszczoł 14., zaś Andrzej Stękała 40. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft przed Słoweńcem Anze Laniskiem.

Żyła uzyskał 234 m i 233,3 pkt, Stoch – 225 m i 217,1 pkt, Zniszczoł – 222,5 m i 211,9 pkt, a Stękała – 176,5 m i 139,3 pkt.

Najlepszy Kraft skoczył 239,5 m i otrzymał notę 240,5 pkt. Drugi Lanisek oddał skok na 236 m i stracił do niego 5,8 pkt. Trzeci Żyła przegrał z Kraftem o 7,2 pkt. Tuż za podium uplasował się lider Pucharu Świata – Norweg Halvor Egner Granerud.

W cyklu Planica 7, w którym uwzględniane są również wyniki czwartkowych kwalifikacji prowadzi Lanisek z dorobkiem 459,5 pkt. Drugi jest Kraft – 449,7 pkt.

Liderem klasyfikacji PŚ w lotach pozostaje Granerud, który ma 430 pkt. Najlepszy z Polaków Żyła jest piąty – 192 pkt.

Lanisek po sobotnim konkursie ma 1599 pkt i w generalnej klasyfikacji PŚ awansował na trzecie miejsce, wyprzedzając Dawida Kubackiego, który nie startuje w Planicy. Prowadzi Granerud – 2108 pkt przed Kraftem – 1730 pkt.

……………………

Wyniki zawodów Pucharu Świata w lotach narciarskich w Planicy:
1. Stefan Kraft (Austria) – 240,5 pkt (239,5 m)
2. Anze Lanisek (Słowenia) – 234,7 (236,0)
3. Piotr Żyła (Polska) – 233,3 (234,0)
4. Halvor Egner Granerud (Norwegia) – 228,4 (231,0)
5. Jan Hoerl (Austria) – 225,9 (236,0)
6. Timi Zajc (Słowenia) – 225,7 (231,5)
7. Gregor Deschwanden (Szwajcaria) – 222,0 (229,5)
8. Johann Andre Forfang (Norwegia) – 220,9 (227,5)
9. Daniel Tschofenig (Austria) – 217,9 (223,5)
10. Kamil Stoch (Polska) – 217,1 (225,0)

14. Aleksander Zniszczoł (Polska) 211,9 (222,5)
40. Andrzej Stękała (Polska) 139,3 (176,5)