Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Sułkowski pozostanie dyrektorem olsztyńskiej filharmonii do końca roku

Prof. dr hab. Piotr Sułkowski powołany na stanowisko dyrektora Opery Krakowskiej. Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Wieloletni dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie, Piotr Sułkowski, został powołany na dyrektora Opery Krakowskiej.

5-letnia kadencja rozpocznie się we wrześniu, ale, jak powiedział Radiu Olsztyn, warmińsko-mazurską filharmonią pokieruje jeszcze do końca roku, godząc obowiązki w obu instytucjach.

Doprowadziliśmy do porozumień między stronami, że ja dokończę swój kontrakt, który trwa do końca grudnia tego roku i jestem normalnie w Olsztynie. Równolegle zaczynam pracę w Krakowie. Przez najbliższe parę miesięcy będę łączył pracę w obu instytucjach. Na pewno spotkamy się jeszcze wielokrotnie prywatnie i zawodowo na scenie w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Piotr Sułkowski jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii od 11 lat. Z jego inicjatywy odbywają się Festiwale: Nauki i Sztuki Copernicus Open we Fromborku i muzyki filmowej – Arena Festival Film & Music w Ostródzie. Jest też pomysłodawcą musicalu opartego na legendach Warmii i Mazur „Pora Jeziora. Warmińska Opowieść Wigilijna”.

Wcześniej Piotr Sułkowski był m.in. zastępcą dyrektora Chóru Polskiego Radia i kierownikiem muzycznym Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz dyrektorem artystycznym Opery Krakowskiej, którą od jesienią będzie zarządzał. W latach 2012-16 zasiadał w Radzie Programowej Radia Olsztyn.

Za swoje dokonania otrzymał wiele nagród m.in. Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Srebrny Krzyż Zasługi i Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w dyrektor, filharmonia, Piotr Sułkowski, kontrakt
Kto pokieruje filharmonią w Olsztynie? Sułkowski powołany do Krakowa

Dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii Piotr Sułkowski wyjeżdża z Olsztyna. Artysta został oficjalnie powołany na stanowisko dyrektora Opery Krakowskiej - poinformował małopolski urząd wojewódzki. Będzie nią kierował przez...

Zamknij
RadioOlsztynTV