Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Grzymowicz: nie możemy przyspieszyć budowy linii tramwajowej

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz ubiegał się o reelekcję. Fot. Ł. Sadlak

Mój program wyborczy podniesie jakość życia mieszkańców Olsztyna – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn zaprzysiężony na kolejną kadencję Piotr Grzymowicz.

Prezydent Grzymowicz zapewniał, że w Radzie Miasta chciałby zawiązać szeroką koalicję z PO, PSL i PiS. Rozmowy na ten temat trwają i za wcześnie mówić o konkretach. W Radiu Olsztyn Piotr Grzymowicz mówił, że jego zastępcą nadal będzie, odpowiedzialna za inwestycje, Halina Zaborowska-Boruch.

Nie można przyśpieszyć budowy linii tramwajowej w Olsztynie. Jak tłumaczył w Radiu Olsztyn prezydent miasta Piotr Grzymowicz, budowa jest podzielona na 6 części i każdą z nich wykonuje inna firma. Przyspieszenie prac wiązałoby się z większymi kosztami, na które miasta nie stać – podkreślił prezydent Olsztyna. Prace na poszczególnych odcinkach linii tramwajowej w Olsztynie mają być zakończone od lipca do października przyszłego roku. W poniedziałek (8 grudnia) w związku z budową linii zamknięto część ulicy Kościuszki od ronda przy dworcu do skrzyżowania z Kętrzyńskiego. W godzinach szczytu na sąsiednich ulicach tworzą się korki. (bsc)

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Piotrem Grzymowiczem

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piotr Grzymowicz, tramwaje
Kolejne utrudnienia na olsztyńskich ulicach

Kierowcy w Olsztynie mogą mieć kłopoty z przejechaniem przez rondo przy dworcu. To miejsce korkuje się zwłaszcza przy porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnym. Powodem jest zamknięcie...

Zamknij
RadioOlsztynTV