Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Cieśliński: wierzę, że wrócimy do posiedzenia Sejmu z 16 grudnia 2016 r.

Piotr Cieśliński (Platforma Obywatelska). Fot. Łukasz Węglewski

– Wyjazdu Ryszarda Petru nie można nazwać dobrym ruchem. Wypadałoby, aby lider z jednego z ugrupowań, jeśli nie w Sejmie, to przynajmniej był  w Polsce – powiedział w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn poseł Platformy Obywatelskiej Piotr Cieśliński.

W połowie grudnia w Sejmie rozpoczął się protest posłów opozycji. Tuż przed Nowym Rokiem Polskę obiegła informacja, że lider Nowoczesnej – Ryszard Petru – zamiast protestować, udał się na portugalską Maderę. Piotr Cieśliński pytany o to, czy nie poczuł się „porzucony”, odpowiedział, że nie, ponieważ lider Platformy Obywatelskiej – Grzegorz Schetyna – pozostał w Polsce. – Mój lider był na miejscu, ja byłem na miejscu, moi koledzy, którzy pełnili i mieli pełnić w tym czasie dyżur również to czynili. – podkreślił poseł PO.

Poseł PO odniósł się również do rozliczeń finansowych lidera Komitetu Obrony Demokracji Mateusza Kijowskiego, który miał brać od KOD-u pieniądze za usługi informatyczne, które być może nie były wykonywane, o czym mieli informować sami działacze ruchu. – Sytuacja wymaga wyjaśnienia. Każdemu trzeba też dać szansę obrony. Mateusz Kijowski zapowiedział, że wyjaśni wszystko, że wszystko odbyło się na zasadach praworządności i legalności. Nie chciałbym wydawać osądów.

Piotr Cieśliński podkreślił także, że rząd powinien wycofać się z – jego zdaniem – skandalicznej decyzji marszałka Sejmu i Jarosława Kaczyńskiego o przeniesieniu obrad do sali kolumnowej. – Poseł Kaczyński nie chce ustąpić ani na krok, nie chce się cofnąć z tych decyzji. Nam chodzi tylko i wyłącznie o praworządność, o to, aby budżet był uchwalany przejrzyście i klarowanie, a nie w sali, do której posłowie opozycji nie mieli praktycznie dostępu.

Na zakończenie rozmowy poruszona została sprawa – założonego przez posła Cieślińskiego – zespołu parlamentarnego, którego działania skupiają się na przemyśle chemicznym. W jego składzie znaleźli się przedstawiciele wszystkich partii politycznych, które są w parlamencie. – Cieszę się, że udało się przekonać posłów ze wszystkich partii do tego, aby brać udział w pracach i działać poza podziałami.

Do wysłuchania rozmowy z Piotrem Cieślińskim zaprasza Andrzej Piedziewicz

00:00 / 00:00

(łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PO, Platforma Obywatelska, Piotr Cieśliński
Halina Ciunel pozostanie przewodniczącą rady miasta

11 radnych domagało się odwołania przewodniczącej olsztyńskiej rady miasta Haliny Ciunel, natomiast 13 było przeciw. Wniosek był pokłosiem sporu dotyczącego apelu części radnych skierowanego do rządu....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV