Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piłkarskie mistrzostwa Europy przełożone na 2021 rok

Piłkarskie mistrzostwa Europy zostały przełożone na 2021 rok – wynika z nieoficjalnych informacji po wideokonferencji UEFA z 55 narodowymi federacjami, a także przedstawicielami lig, klubów i zawodników.

Powodem zmiany terminu jest rozprzestrzeniający się koronawirus. Informację o przesunięciu o rok mistrzostw Europy podały m.in. Norweska Federacja Piłkarska na Twitterze, a także światowe media.

Przesunięcie na lato przyszłego roku turnieju ma pozwolić na dokończenie w tym sezonie rozgrywek ligowych i pucharowych. Decyzja ma zostać wieczorem oficjalnie zatwierdzona przez Komitet Wykonawczy UEFA.

Mecze Euro 2020 miały odbywać się od 12 czerwca do 12 lipca w 12 miastach z 12 krajów Europy: Rzymie, Monachium, Amsterdamie, Kopenhadze, Bilbao, Sankt Petersburgu, Bukareszcie, Budapeszcie, Baku, Glasgow, Dublinie i Londynie. Inaugurację zaplanowano w Rzymie, a decydującą fazę (półfinały i finał) – w Londynie.

Pandemia koronawirusa skomplikowała jednak plany Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). Trudno było sobie bowiem wyobrazić organizację za niespełna trzy miesiące turnieju na tak dużym obszarze – to oznaczałoby chęć przemieszczania się tysięcy kibiców po całej Europie, a obecnie wiele krajów zamyka granice.

Polscy piłkarze po ubiegłorocznym losowaniu w Bukareszcie trafili do grupy E – z Hiszpanią, Szwecją oraz drużyną ze ścieżki barażowej – Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, Słowacją lub Irlandią. Ostatni rywal miał być wyłoniony pod koniec marca, ale obecnie to niemożliwe. Dwa mecze Polaków miały odbyć się w Dublinie – 15 czerwca ze zwycięzcą barażu oraz 24 czerwca ze Szwecją, a jeden w Bilbao – 20 czerwca z Hiszpanią.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, Mistrzostwa Europy, koronawirus
Od jutra MOPS w Elblągu zawiesza bezpośrednią obsługę podopiecznych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu od środy (18 marca) całkowicie zawiesza bezpośrednią obsługę podopiecznych. Jeszcze do dziś MOPS przyjmował w sposób ograniczony wnioski mieszkaniowe i...

Zamknij
RadioOlsztynTV