Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ojciec reprezentanta Polski mówi o atmosferze w kadrze przed pierwszym meczem Euro 2020

Fot. PAP/EPA/Jakub Kaczmarczyk

Pochodzący z Ostródy Paweł Dawidowicz, były piłkarz Sokoła, ma szansę zagrać w pierwszym meczu naszej reprezentacji na Euro.

Jego ojciec – Marek Dawidowicz jest w tej chwili w Petersburgu, gdzie nasza kadra zainauguruje swój udział w mistrzostwach Europy. Tata Pawła zdradził Radiu Olsztyn jaki jest przedmeczowy nastrój samego piłkarza i całej reprezentacji.

Ogólnie jest zadowolony, atmosfera w reprezentacji jest dobra, a czy zagra? Tego nie wiadomo – to zależy od trenera. Sami jesteśmy ciekawi i nie wiemy do końca. On tych zawodników znał już wcześniej, więc nie jest do końca świeżym zawodnikiem na tym zgrupowaniu. Zawodnicy liczą na sukces

– podkreśla Dawidowicz senior.

Marek Dawidowicz dodał, że w Petersburgu są już polscy kibice.

Widać trochę Polaków, nawet spotkaliśmy paru i z nimi rozmawialiśmy. Nastawienie jest pozytywne, że wygramy i nie ma inaczej. Z takim nastawieniem wszyscy tu przyjechali – kibicować naszym.

– mówi tata Pawła.

Pierwszym grupowym przeciwnikiem Polaków będą Słowacy. Początek meczu o 18.00.

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, Euro 2020, reprezentancja Polski w piłce nożnej
Euro 2020: Reprezentacja Polski przygotowuje się do meczu ze Słowacją

Piłkarska reprezentacja Polski zagra w Petersburgu ze Słowacją w meczu grupy E mistrzostw Europy. Będzie to pierwsze spotkanie obu zespołów w imprezie mistrzowskiej, a 9 w...

Zamknij
RadioOlsztynTV