Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piłka nożna, siatkówka, taekwondo. Olsztyn i Ełk zapowiadają wznowienie zajęć sportowych

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Kluby sportowe trenujące w salach szykują się do wznowienia zajęć. Według rządowych zapowiedzi, od najbliższego poniedziałku będzie możliwe wznowienie treningów w salach i halach sportowych.

To istotne np. dla klubów sportów walki. W Olsztynie zapowiedziano wznowienie m.in. zajęć aikido i taekwondo. Ale wiadomo, że nie wszystkie grupy ruszą od razu.

Jesteśmy w stanie planowania. Konsultowaliśmy się z podmiotami odpowiedzialnymi za wynajem sal, w których trenujemy. Chcielibyśmy rozpocząć zajęcia, ale stopniowo. Najpierw te grupy najbardziej zaawansowane

– mówi Marcin Chorzelewski z Taekwondo Olsztyn, w którym trenuje ponad 300 osób.

00:00 / 00:00

Wiadomo, że część treningów nadal będzie odbywać się on-line, trzeba też będzie podzielić niektóre grupy ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób na sali.

Treningi wznawiane są nie tylko w Olsztynie. Kluby i stowarzyszenia trenujące w hali sportowo-widowiskowej w Ełku już w środę zaczęły dzwonić do ełckiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z deklaracją chęci wznowienia treningów.

Na ten moment wiemy, że wznowione będą zajęcia piłki nożnej dla najmłodszych dzieci, zajęcia judo, gimnastyka, a także siatkówka

– informuje Dariusz Jeżewski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku.

00:00 / 00:00

Jak wynika z rządowych wytycznych, w zajęciach w salach sportowych będzie mogło brać udział od 12 do 32 osób, w zależności od wielkości sali. Nie będzie można korzystać z szatni ani pryszniców.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, siatkówka, piłka nożna, Powrót, taekwondo, judo, Marcin Chorzelewski, gimanstyka, Dariusz Jeżewski
Elbląski samorząd modernizuje księgowość oświatową

Właśnie rozpoczęło działalność Elbląskie Centrum Usług Wspólnych zajmujące się obsługą finansowo-księgową ponad 60 miejskich szkół, przedszkoli i burs. Taka centralizacja ma  m.in. ujednolicić system rozliczeń i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV