Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijani kierowcy na drogach regionu. Rekordziści mieli ponad 3 promile alkoholu w organizmie

Ponad 20 nietrzeźwych kierowców zatrzymali w miniony weekend warmińsko-mazurscy policjanci. Rekordziści mieli ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wśród zatrzymanych jest między innymi kierowca ciężarówki, któremu jazdę uniemożliwiła elbląska policja, a także 38-latek jadący „wężykiem” ulicami Gołdapi. Zatrzymano także 19-latka, który staranował bariery bezpieczeństwa na ulicy Śliwy w Olsztynie. Świadkowie zdarzenia złapali 16-letniego pasażera toyoty, a kierowcę na komendę przyprowadziła znajoma kobieta.

Młody mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem w chwili zdarzenia, a swoje zachowanie podsumował, że była to głupota i nadmierna prędkość. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a jego organizmie krążyły co prawda śladowe, lecz działające niekorzystanie na sytuację młodego człowieka, ilości alkoholu

– relacjonuje podkomisarz Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.

00:00 / 00:00

Alkohol mógł być również przyczyną śmiertelnego wypadku w Warnach w okolicach Miłakowa. Według ustaleń policji, 23-letni kierowca był nietrzeźwy, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo i dachował. Zginęła 17-letnia pasażerka auta.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja
Znaleziono zwłoki w rowie melioracyjnym. To zaginiony bezdomny

W rowie melioracyjnym w Gronowie Górnym w powiecie elbląskim znaleziono zwłoki mężczyzny. Ciało zauważył pracownik, który kosił pobocze. Następnie wezwał służby. Zwłoki wydobyli z rowu strażacy,...

Zamknij
RadioOlsztynTV