Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijani i pod wpływem środków odurzających wybrali się na przejażdżkę

Fot. KPP Giżycko

16-letni mieszkaniec okolic Giżycka ukradł samochód rodzicom i zabrał rówieśnika na przejażdżkę. Policjantów powiadomiła matka chłopaka. Wkrótce okazało się, że 16-latkowie zakończyli podróż uderzając autem w ogrodzenie posesji w Rydzewie koło Miłek.

To jednak nie wszystko – mówi oficer prasowy giżyckiej policji aspirant Iwona Chruścińska.

Jeden z nich przyznał, że jest to samochód jego rodziców. Wziął go bez ich zgody. Kierował nim i jadąc z dużą prędkością uderzył w ogrodzenie. Od 16-latka policjanci wyczuli zapach alkoholu. Po przewiezieniu nastolatków do jednostki policji, przebadano ich na zawartość alkoholu. 16-latek, który kierował samochodem, miał ponad promil alkoholu w organizmie, a jego 16-letni kolega – ponad pół promila.

00:00 / 00:00

Dodatkowo, badanie przeprowadzone testerem narkotykowym wykazało, że obaj chłopcy byli także pod wpływem środków odurzających. 16-latkowie staną przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, samochód, kolizja, rydzewo
Hakerzy zaatakowali system informatyczny szpitala i zażądali okupu. Sprawą zajmuje się policja

Szpital Miejski w Elblągu padł ofiarą hakerów. W ubiegłym tygodniu zaatakowali oni system informatyczny placówki, co w znacznym stopniu utrudniło pracę medyków. Przez kilka dni nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV