Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijana 12-latka na placu zabaw. Zareagowały dzieci

Fot. Pixabay.com

Nietypowe wezwanie dostała elbląska straż miejska. Pod jej numer alarmowy zadzwoniła kobieta, prosząc o przyjazd patrolu na plac zabaw w Parku Dolinka.

Jak zrelacjonowała, znajdowało się tam „dziwnie zachowujące się dziecko”. Okazało się, że to 12-letnia dziewczynka będąca pod wpływem alkoholu.

Zgłoszenie do służb dotarło około godziny 14. Wtedy na placu, oprócz najmłodszych, było także sporo osób dorosłych. Żadna z nich jednak nie zainteresowała się tą sytuacją.

Zareagowało kuzynostwo bawiące się na placu, bo 12-latka była namawiana do niebezpiecznych zachowań przez koleżanki i kolegów. Dzieci obawiały o jej bezpieczeństwo, ale też o to, że straż miejska nie przyjmie od nich zgłoszenia. Dlatego zdecydowały się zadzwonić do mamy jednego z nich. Kobieta powiadomiła służby.

Dziewczynka została odwieziona do rodziców. Jak wyjaśnił nadkom. Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, mogą oni odpowiadać za zaniedbanie opieki.

00:00 / 00:00

Kara grozi też osobom, które dostarczyły, przekazały czy udzieliły dziecku alkoholu – nawet wtedy, kiedy samo o to poprosiło.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Elbląg
Szpitalne oddziały nie zostaną zamknięte

Dobre informacje dla pacjentów z Elbląga. W południe zostało podpisane porozumienie w sprawie rezygnacji z likwidacji oddziału internistycznego w jednym ze szpitali. Porozumienie podpisały władze Elbląga...

Zamknij
RadioOlsztynTV